Prezes PSL: przedstawimy swoją propozycję dotyczącą TK

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 08:23
Polacy oczekują zakończenia sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego - mówił w "Sygnałach dnia" Władysław Kosiniak-Kamysz.
Audio
  • Szef PSL o zamieszaniu wokół Trybunału (Sygnały dnia/Jedynka)
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-KamyszFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Lider ludowców odniósł się do spotkania liderów partii politycznych ws. TK. Do rozmów doszło z inicjatywy marszałka Sejmu i prezesa PiS. - PSL proponuje, żeby jak najszybciej wszystkie ugrupowania, które uczestniczyły w tym spotkaniu przedstawiły jedną wartość, która jest dla nich nienaruszalna w tym sporze i jeden element gdzie można się cofnąć do tyłu - podkreślił.

Gość radiowej Jedynki poinformował, że PSL przedstawi swoją propozycję dotyczącą Trybunału Konstytucyjnego. Dodał, że jego partia "nie da się złapać w pułapkę ofsajdową prezesowi Kaczyńskiemu".

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego powiedział, że dla PSL ważne jest to, żeby opublikować wyrok Trybunału. Kosiniak-Kamysz przypomniał, że podobnego zdania jest wiele środowisk, również zagranicznych, jak choćby Komisji Europejskiej.

Gość "Sygnałów dnia" mówił także o rozwiązaniach dotyczących TK, które mogłaby poprzeć jego partia. Lider ludowców odniósł się również do programu "Rodzina 500+".

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL)

Data emisji: 6.04.2016

Godzina emisji: 7.15

aj/tj

Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Spór wokół TK. Sekretarz Rady Europy i wiceszef Komisji Europejskiej w Warszawie. Polscy politycy komentują

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 21:30
Thorbjorn Jagland oraz Frans Timmermans stwierdzili między innymi, że punktem wyjścia dla dialogu politycznego w Polsce musi być poszanowanie dla wyroków Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń