"Taśmy Kukiza". Początek końca politycznej kariery?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 09:32
Ruch Narodowy oczekuje przeprosin od Pawła Kukiza. Chodzi o nagranie, w którym polityk w negatywny i niecenzuralny sposób miał opisywać swoje relacje z wiceszefem Ruchu Narodowego Arturem Zawiszą.
Audio
  • Rozłam w klubie Kukiz'15? (Jedynka/Sygnały dnia)
Paweł Kukiz
Paweł KukizFoto: Wikimedia/Silar/CC 4.0/cropped

Pojawiły się już spekulacje o odejściu posłów o poglądach narodowych z klubu Kukiz'15. Temat różnic między narodowcami a ruchem Kukiz'15 ma być omówiony 23 kwietnia przez władze RN. 

- Klub poselski Kukiz'15 utrzyma się, choć jest rozsadzany od wewnątrz sporami między twardymi "kukizowcami" i równie twardymi narodowcami, którzy na plecach Kukiza weszli do Sejmu - uważa Cezary Gmyz z "Do Rzeczy". Gość "Sygnałów dnia" zwrócił uwagę, że środowiska te nie są w stanie stworzyć dwóch osobnych klubów, a Pawłowi Kukizowi musi zależeć na posiadaniu swojego przedstawiciela w Konwencie Seniorów. Do tego zaś wymagany jest klub, bo koła poselskie takiego przedstawiciela nie posiadają. 

- Potwierdza się to, co było wiadomo od początku. Taka przypadkowa zbieranina musi być rozsadzana od środka - powiedział Janusz Rolicki z "Faktu". W jego ocenie klub Kukiz'15 przypomina klub Janusza Palikota tzn. zdolny do rozpadnięcia się i całkowicie niespójny. Rolicki jest zdania, że może to być początek końca kariery Kukiza, który jest "zjawiskową postacią" w polskiej polityce.

Goście Jedynki zastanawiali się również, kto mógłby zastąpić w Parlamencie Europejskim Janusza Wojciechowskiego, który przechodzi do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego i komentowali projekt tzw. dużej ustawy medialnej. Z okazji przypadającego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki komentatorzy poruszyli też temat ostatnio przeczytanych lektur. Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Cezary Gmyz ("Do Rzeczy"), Janusz Rolicki ("Fakt")

Data emisji: 23.04.2016

Godzina emisji: 8.13

fc/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kornel Morawiecki chce budować formację między PiS i PO

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 13:49
Nowe koło poselskie, Wolni i Solidarni, ma pozycjonować się pomiędzy PiS a starym obozem rządzącym – mówił w "Sygnałach dnia" Kornel Morawiecki, do niedawna poseł Kukiz’15.
rozwiń zwiń