Jarosław Sellin zapowiada szeroką debatę nad ustawą medialną

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 08:05
Projekt ustawy został zgłoszony przez posłów. - Daje to możliwość szybszego procedowania, ale nie będziemy unikać szerokiej debaty publicznej wokół tego projektu - zapewnił w radiowej Jedynce wiceminister kultury.
Audio
  • Duża ustawa medialna. Pierwsze czytanie w Sejmie (Jedynka/Sygnały Dnia)
Jarosław Sellin w studiu radiowej Jedynki
Jarosław Sellin w studiu radiowej Jedynki Foto: Wojciech Kusiński/PR

Jarosław Sellin poinformował, że nie odbędzie się publiczne wysłuchanie, ale zostanie zorganizowana w Sejmie "duża komisja kultury i środków przekazu", na którą będą zaproszeni przedstawiciele wszystkich zainteresowanych środowisk.

Dziś w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu, który przekształca media publiczne w media narodowe. Ustawa wprowadza szereg zmian, w tym opłatę audiowizualną.

Jak wyjaśnił polityk PiS, "media publiczne są ważnymi instytucjami kultury narodowej i powinny być utrzymywane przez nas wszystkich". Jednocześnie wiceminister podkreślił, że opłata audiowizualna będzie znacznie niższa niż obecnie obowiązujący abonament.

Sellin dodał, że na razie nie będzie większego ograniczenia reklam w mediach publicznych, bo obecne przepisy i tak są dla nich dotkliwe.

Wiceminister kultury powiedział, że konkursy na kierownicze stanowiska w mediach narodowych odbędą się w okresie od lipca do grudnia tego roku.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury)

Data emisji: 28.04.2016

Godzina emisji: 7.14

iz

Zapis całej rozmowy


Czytaj także

Krzysztof Czabański: duża ustawa medialna może zacząć obowiązywać od lipca

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 19:30
Sekretarz stanu w ministerstwie kultury podkreślał w Toruniu, że PiS chce budować media narodowe profesjonalne i oparte na prawdzie, wraz z nowym systemem finansowania.
rozwiń zwiń