Monika Rosa: każde dziecko, które otrzyma 500 złotych, będzie musiało je spłacić w przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 08:51
- Redystrybucja pieniędzy, których się nie posiada oznacza, że zadłużamy dzieci, na które te pieniądze są przeznaczane - mówi w "Sygnałach dnia" posłanka Nowoczesnej.
Audio
  • Monika Rosa o ustawie medialnej, Trybunale Konstytucyjnym i "programie 500+" (Sygnały dnia/Jedynka)
Monika Rosa z Nowoczesnej
Monika Rosa z Nowoczesnej Foto: Wojciech Kusinski

Ponad 2 miliony rodzin złożyło wnioski o środki z programu "Rodzina 500+". Zdecydowana większość składała je w formie papierowej. Mija miesiąc od uruchomienia programu. Szefowie resortu rodziny podsumowują jego start.

Czytaj więcej
rodzina 1200.jpg
Program "Rodzina 500+"

Monika Rosa uważa, że Prawo i Sprawiedliwość samo wycofa się z tego projektu. - "500+" zostanie odebrane przez rząd. Ponoć już teraz nie ma pieniędzy na jego finansowanie - mówi gość Jedynki. - W marcu, zgodnie z informacjami z Ministerstwa Finansów, mamy już deficyt. Brakuje pomysłów, jak sfinansować 17 miliardów w tym roku i 22 miliardy w przyszłym roku - ocenia posłanka.

- Każde dziecko, które otrzyma teraz 500 złotych na bieżące wydatki, będzie musiało je spłacić w przyszłości dwójnasób, ponieważ wzrośnie dług publiczny i deficyt sektora finansów publicznych - zaznacza rozmówczyni Zuzanny Dąbrowskiej.

Zdaniem Rosy, kwestia demografii i chęć posiadania dzieci nie jest bezpośrednio związana z programem "500+". - Raczej z pewnością zatrudnienia, żłobkami i elastycznym czasem pracy. Rząd powinien skupić się na tym, aby kobiety mogły wracać na rynek pracy oraz żeby czas na opiekę nad dziećmi był dzielony - mówi posłanka Nowoczesnej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Moniką Rosą, która mówiła także, czy Nowoczesna poprze pomysł powszechnej opłaty audiowizualnej doliczanej do rachunku za energię, sporze wokół TRybunału Konstytucyjnego oraz planowanych podwyżkach dla posłów.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Monika Rosa (posłanka Nowoczesnej)

Data emisji: 28.04.2016

Godzina emisji: 7.40

kh/kk

Zapis całej rozmowy

Czytaj także

"Rodzina 500+": podsumowanie pierwszego miesiąca działania programu. Wpłynęło ponad 2 mln wniosków, wypłacono 127 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 14:45
Głównym celem programu "Rodzina 500+", który wszedł w życie 1 kwietnia tego roku, jest poprawa sytuacji demograficznej Polski.
rozwiń zwiń