Zakaz handlu w niedzielę. Jest projekt "Solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 13:05
NSZZ "Solidarność" zbiera podpisy pod projektem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. W Sygnałach dnia dyskutowali o tym publicyści Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej" i Bartosz Machalica z portalu Trybuna.eu.
Audio
  • Jacek Liziniewicz i Bartosz Machalica o zakazie handlu w niedzielę (Sygnały dnia/Jedynka)
Czy Polacy będą gotowi zrezygnować z niedzielnych wypadów do galerii handlowych?
Czy Polacy będą gotowi zrezygnować z niedzielnych wypadów do galerii handlowych?Foto: Pixabay (Domena publiczna)

- Mi osobiście pomysł się podoba, funkcjonuje w wielu krajach, chociażby w Niemczech. Ale zdaję sobię sprawę z tego, że w Polsce byłby to przewrót kopernikański. Mam wrażenie, że odebranie ludziom galerii handlowych w niedziele spotkałoby się z największym oporem po 1989 roku - mówił Jacek Liziniewicz.

Bartosz Machalica przyznał, że zakaz handlu w niedzielę w Europie Zachodniej jest standardem. - To wynika z przekonania, że wszyscy ludzie powinni mieć jeden wspólny dzień w tygodniu, który jest wolny od pracy - wyjaśniał. Kontrowersje budzi fakt, że zakaz miałby obejmować także sklepy internetowe i również ten pomysł skomentowali publicyści.

Goście Jedynki odnieśli się także do projektu tzw. dużej ustawy medialnej, która ma przekształcić media publiczne w media narodowe i wprowadzić powszechną opłatę audiowizualną. Odnieśli się także do słów Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że widzi "poważne szanse na kompromis w sprawie Trybunału Konstytucyjnego".

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Bartosz Machalica (Trybuna.eu)

Data emisji: 29.04.2016

Godzina emisji: 8.15

mg/bk

Czytaj także

Ministerstwo Finansów: podatek od handlu nie obejmie sklepów internetowych

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 10:49
Handel internetowy nie zostanie opodatkowany, podatek od sprzedaży detalicznej nie będzie też obejmować sieci franczyzowych, a płatnicy będą identyfikowani na podstawie NIP - powiedział wiceminister finansów Wiesław Janczyk o nowych założeniach tzw. podatku od handlu.
rozwiń zwiń