X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Longin Komołowski: tak nas widzą na świecie, jak widzą Polonię

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 09:00
Zdaniem prezesa stowarzyszenia "Wspólnoty Polskiej", za Polonię należy uważać Polaków, którzy wyjechali z kraju i ich potomków. Polonią nie są natomiast mieszkańcy terenów, które kiedyś należały do Polski.
Audio
  • Longin Komołowski o sytuacji Polaków mieszkających za granicami kraju (Sygnały dnia/Jedynka)
Longin Komołowski
Longin KomołowskiFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Polonii i Polaków za granicą. Święto to zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z inicjatywy Senatu. Longin Komołowski mówił w "Sygnałach dnia", że Polonia promuje nasz kraj za granicą. - Tak nas widzą na świecie, jak widzą Polonię. (…) Polonia przez swoją działalność wypełnia rolę promocji - zaznaczył.

Prezes stowarzyszenia "Wspólnota Polska" odniósł się w radiowej Jedynce do sytuacji Polaków mieszkających na Wschodzie. Komołowski ma nadzieję, że znowelizowana Karta Polaka ułatwi im powrót do kraju. Podkreśli, że Karta zawiera wiele rozwiązań wziętych z przygotowywanej ustawy o repatriacji. Powracająca do Polski osoba otrzyma 6 tysięcy złotych na zagospodarowanie i 9-miesięczną pomoc, na przykład na naukę zawodu czy poszukiwanie mieszkania.

Gość "Sygnałów dnia" poinformował, że prace nad ustawą o repatriacji są już zaawansowane. Komołowski powiedział, że w Kazachstanie rozpoczęto program szkolenia potencjalnych repatriantów, którzy są przygotowywani do powrotu do Polski. W tym roku jest na to przeznaczonych 30 milionów złotych, w przyszłym roku ma to być 80 milionów. Według niego, z Kazachstanu mogłoby wrócić około 34 tysięcy Polaków.

Longin Komołowski odniósł się także m.in. do sytuacji Polaków w Niemczech. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Michał Rachoń

Gość: Longin Komołowski (prezes stowarzyszenia "Wspólnota Polska")

Data emisji: 02.05.2016

Godzina emisji: 7.39

aj/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marszałek Senatu: nigdy nie zapomnimy o Polakach na Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 21:53
W ciągu 10 lat zamierzamy dokończyć repatriację Polaków z azjatyckiej części byłego Związku Radzieckiego - zapowiedział w niedzielnym wystąpieniu telewizyjnym marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś Święto Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 07:10
Dziś obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej. 2 maja to także Światowy Dzień Polonii i Polaków za granicą. W całym kraju zaplanowano wiele uroczystości - w tych warszawskich udział weźmie prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń