X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dr Fedyszak-Radziejowska: prezydent wskazał obszar zmian w konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 08:11
Zmiana konstytucji jest zbyt poważna, żeby jej używać do rozwiązywania problemu wokół TK - uważa dr Barbara Fedyszak-Radziejowska.
Audio
  • Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska o zmianach w konstytucji (Sygnały dnia/Jedynka)
Barbara Fedyszak-Radziejowska
Barbara Fedyszak-RadziejowskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Doradca prezydenta RP zwróciła uwagę na fakt, że wokół sporu o TK pojawiły się postulaty, mówiące o tym, że aby go rozwiązać, trzeba zmienić konstytucję.

Czytaj także
16503059.jpg
Prezydent: należy się pochylić nad konstytucją

Dr Fedyszak-Radziejowska odniosła się także do przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W swoim orędziu wezwał on do opracowania nowego dokumentu. Jego zdaniem obecną ustawę zasadniczą z 1997 roku należy traktować jako dokument przejściowy.

Barbara Fedyszak-Radziejowska powiedziała, że prezydent dał do zrozumienia, iż zmiany powinny dotyczyć przede wszystkim społecznej gospodarki rynkowej.

- Pojawił się pomysł rozważenia tego, że konstytucja powinna być przemyślana i być może zmieniona. Prezydent pokazał obszar w którym te zmiany powinny się dokonać. Wskazał także na skomplikowanie materii. To nie jest takie proste powiedzieć, że zmieniamy konstytucję, bo ważniejsze jest wiedzieć, dlaczego ją zmieniamy - podkreśliła.

Barbara Fedyszak-Radziejowska powiedziała, że do zmian w konstytucji trzeba dążyć powoli i stopniowo. Dodała, że choć w parlamencie nie ma większości potrzebnej do zmiany ustawy zasadniczej, to można zacząć się nad tym zastanawiać.

Gość Jedynki mówiła także o umowie o wolnym handlu między UE i USA.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska (doradca prezydenta RP)

Data emisji: 5.05.2016

Godzina emisji: 7.13

to/mg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaka powinna być nowa konstytucja RP? - debata

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 20:11
W święto Konstytucji 3 maja z ust prezydenta i w Dniu flagi z ust prezesa PiS padły słowa o konieczności zmiany obowiązującej ustawy zasadniczej.
rozwiń zwiń