Platforma dąży do eskalacji konfliktu?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 13:10
O reakcji PO na audyt rządów poprzedniej ekipy zaprezentowany wczoraj w Sejmie rozmawiali publicyści - Kamila Baranowska ("Do Rzeczy") i Michał Kolanko (300polityka.pl).
Audio
  • Kamila Baranowska i Michał Kolanko o reakcji PO na audyt przeprowadzony przez rząd (Sygnały dnia/Jedynka)
Kamila Baranowska i Michał Kolanko
Kamila Baranowska i Michał KolankoFoto: Wojciech Kusiński

"Wzywamy was na ubitą ziemię, każdego z osobna, każdego ministra, panią również, pani premier. I wtedy wszystkie wasze insytuacje pokażemy czarno na białym" - mówił wczoraj szef klubu PO, Sławomir Neumann.

- Te słowa świadczą o tym, że Platforma dąży do jak największej polaryzacji i eskalacji konfliktu PO-PiS, tak, żeby inne podmioty opozycyjne były na marginesie. Chodzi o przejęcie inicjatywy - komentował w Jedynce Michał Kolanko.

Z kolei Kamila Baranowska dodała: Platforma ma problem z tym, jak reagować na to, co wczoraj się wydarzyło. To dlatego, że ta partia oskarża PiS o łamanie standardów demokratycznych, a nagle okazuje się, że sama tych standardów nie przestrzegała.

Kto - zdaniem naszych gości - był największym wygranym wczorajszego dnia? Które kwestie poruszone wczoraj przez ministrów powinny być głębiej zbadane? Czy partie opozycyjne stworzą wspólną listę wyborczą? Posłuchajcie audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadziZuzanna Dąbrowska

Goście: Kamila Baranowska ("Do Rzeczy") i Michał Kolanko (300polityka.pl)

Data emisji: 12.05.2016

Godzina emisji: 8.15

mg/kk

Czytaj także

Publicyści o audycie rządów PO-PSL przedstawionym przez rząd

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 13:00
O raporcie zaprezentowanym przez premier Beatę Szydło i jej rząd rozmawiali publicyści - Cezary Gmyz ("Do rzeczy") i Roman Imielski ("Gazeta Wyborcza").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Kempa: audyt stanu państwa był rzetelny

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 07:40
Z wynikami audytu rządów PO-PSL można zapoznać się na podstawie stenogramu z posiedzenia Sejmu - o tym mówiła Jedynce szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. Dodała, że wynik kontroli jest porażający i sprawa formy jest drugorzędna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Kidawa-Błońska: trudno odnieść się do raportu, którego nie było

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 08:52
Przez prawie 12 godzin mówili przedstawiciele PiS, opozycja miała 40 minut na komentowanie - powiedziała w "Sygnałach dnia" Małgorzata Kidawa Błońska, odnosząc się do przedstawionego przez PiS audytu rządów PO-PSL.
rozwiń zwiń