Jacek Pałkiewicz o świecie, który wciąż fascynuje podróżników

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 11:00
 - Każdy podróżnik ma swoje spojrzenie, swoje zainteresowania. Z pewnością ciekawa jest Ameryka Południowa, Azja południowo-wschodnia, zakątki Indonezji, wyspa Borneo czy Papua Zachodnia - wylicza podróżnik, odkrywca źródeł Amazonki.
Audio
  • Jacek Pałkiewicz o świecie, który wciąż fascynuje podróżników (Sygnały dnia/Jedynka)
Jak w świecie, w którym wciąż przybywa zapalnych miejsc, podróżować bezpiecznie?
Jak w świecie, w którym wciąż przybywa zapalnych miejsc, podróżować bezpiecznie?Foto: pixabay.com

Jak dodaje, żeby obcować z pięknem natury nie trzeba wyjeżdżać daleko. - Kilka lat temu byłem ambasadorem światowej kampanii światowej "7 nowych cudów natury". Reklamowałem Mazury, które znalazły się, jako jedyne miejsce z Europy, w pierwszej czternastce plebiscytu, zostawiając w tyle wyspy Galapagos czy Kilimandżaro - przypomina Jacek Pałkiewicz. Jego zdaniem Mazury, mimo że leżą w sercu Europy wciąż nie zostały odkryte przez mieszkańców Starego Kontynentu.

Jakie miejsca fascynują podróżników? Czy dziś jeszcze są na świecie plemiona nie mające kontaktu ze współczesną cywilizacją? Dlaczego Jacek Pałkiewicz nigdy nie zdecydował się na wprawę na bieguny ani nie chciał zgłębiać tajemnic Trójkąta Bermudzkiego? Co kryje mroczna strona Dubaju? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość:  Jacek Pałkiewicz (dziennikarz, podróżnik, odkrywca źródeł Amazonki, członek Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie)

Data emisji: 28.05.2016

Godzina emisji: 8.14

gs/kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

500 km na rowerach przez piekło etiopskiej pustyni

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 14:10
Magdalena Mokrzan i Marcin Korzonek przez 40 dni podróżowali rowerami po Etiopii. Ich trasa przez 500 km wiodła przez pustynię Danakil, nazywaną piekłem na Ziemi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżnik i fotograf Piotr Trybalski: są dwie Kuby

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 14:49
- Wiele osób kojarzy Kubę z filmem "Buena Vista Social Club": stare amerykańskiej samochody, obdrapane budynki i starsi panowie grający rzewne songi. Taką Kubę też można spotkać, ale ma to niewiele wspólnego z prawdą - mówi Piotr Trybalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie bój się podróży. "Świat stoi otworem"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 16:00
- W ciągu ostatniego roku byłem w Mauretanii, Algierii, Omanie, Arabii Saudyjskiej, Nigerii i Czadzie. Na żadnej z tych wypraw nie spotkało mnie nic niebezpiecznego - mówi Artur Urbański, szef klubu podróżników Torre.
rozwiń zwiń