Anakonda-16. Sojusznicy pod wrażeniem polskich dowódców

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 09:08
- Gen. Tomaszycki i gen. Różański od dwóch lat mieli wizję, jak przeprowadzić to ćwiczenie. Zaprezentowali profesjonalizm i za to bardzo chciałbym im podziękować - mówi gen. Ben Hodges, dowódca sił USA w Europie.
Audio
  • Podsumowanie manewrów Anakonda-16 w Chełmnie (Sygnały dnia/Jedynka)
W ćwiczeniach w Chełmnie brało udział prawie 2 tys. żołnierzy
W ćwiczeniach w Chełmnie brało udział prawie 2 tys. żołnierzyFoto: PAP/EPA

W środę (8.06) w woj. kujawsko-pomorskim, w Chełmnie, uczestniczący w manewrach Anakonda-16 żołnierze z wielonarodowej dywizji wybudowali przeprawy promowe i tymczasowy most. Posłużył on amerykańskim wozom bojowym, które - wspomagane lotnictwem - zdobyły przyczółek na Wiśle.

Więcej na temat manewrów Anakonda-16 >>>

- Kompatybilność na polu walki jest rzeczą niezwykle istotną i tym przedsiewzięciem potwierdziliśmy, że polskie siły zbrojne są kompatybilne i mogą wykonywać wspólne zadania z naszymi partnerami z Sojuszu. W tym miejscu chciałbym podziękowac serdecznie gen. Hodgesowi oraz kolegom z Wielkiej Brytanii i Niemiec, którzy umożliwiają wzajmne uczenie się podczas tego ćwiczenia - podkreśla dowódca generalny gen. broni Mirosław Różański.

***

Przygotował: Marcin Doliński

Data emisji: 9.06.2016

Godz. emisji: 6.37

Materiał wyemitowano w audycji "Sygnały dnia"

pg/mg

Czytaj także

Anakonda-16. "Pokazaliśmy siłę NATO"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 11:20
W Polsce trwają największe manewry NATO od lat. We wtorek (7.06) na poligonie pod Toruniem miał miejsce desant 1300 spadochroniarzy z Polski, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec ćwiczeń Anakonda w Chełmnie. Wojsko zbudowało ponad 300-metrowy most

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 21:35
Żołnierze z wielonarodowej dywizji wybudowali przeprawy promowe i tymczasowy most, po którym przejechały opancerzone amerykańskie wozy bojowe. Cała operacja trwała dwie godziny.
rozwiń zwiń