Ostatni dzień ćwiczeń Anakonda-16

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 07:35
600 żołnierzy, trzy śmigłowce Mi-17, dwa W-3 "Sokół" oraz samoloty myśliwskie F-16 zaangażowane w operację przejęcia terenu zurbanizowanego na poligonie w Wędrzynie.
Audio
  • Operacja w terenie zurbanizowanym na ćwiczeniach Anakonda-16 (Sygnały dnia/Jedynka)
Samolot F-16 w akcji
Samolot F-16 w akcjiFoto: PAP/Marcin Bielecki

Żołnierze wojsk kanadyjskich, polskich, tureckich, amerykańskich i brytyjskich wspólnie ćwiczyli w jednej z ostatnich odsłon międzynarodowych manewrów Anakonda-16, jakie od dwóch tygodni odbywają się w Polsce.

Więcej na temat manewrów Anakonda-16 >>>

- To są niesamowite ćwiczenia, którym miałem okazję się przyglądać. 23 kraje, ponad 31 tysięcy żołnierzy współpracowało ze sobą. Żołnierze walczyli i wygrali. A jako koalicja jesteśmy silni i zjednoczeni walcząc ramię w ramie i ucząc się od siebie oraz próbując zrozumieć swój własny potencjał. Byłem pod wielkim wrażeniem oglądając te ćwiczenia. Myślę, że możemy się uczyć jedni od drugich. To było dla mnie bardzo inspirujące, jak świetnie pracujemy razem na poligonie. - chwalił żołnierzy za doskonałą kooperację generał Tony McGuire, zastępca dowódcy wojsk amerykańskich w Europie.

***

Przygotowała: Karolina Kamińska

Data emisji: 17.06.2016

Godzina emisji: 8.47

Materiał wyemitowano w audycji "Sygnały dnia"

ab/tj

Czytaj także

Szef MON: Polska liczy na stałą, rotacyjną obecność wojsk USA

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 18:00
- Amerykańscy żołnierze pozostaną w Polsce i w regionie do końca przyszłego roku, a nawet dłużej, jeżeli to będzie potrzebne - zapewnia ambasador USA w Polsce Stephen Mull.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Manewry Anakonda-16. Rzecznik MON: będziemy odpierać atak ze Wschodu

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 13:31
- W 2016 roku w porównaniu do roku ubiegłego mamy dwa razy więcej ćwiczeń wśród żołnierzy - mówił w radiowej Jedynce rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.
rozwiń zwiń