Czesław Lang: Tour de Pologne to kolarska liga mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 09:04
- To World Tour, taki sam poziom jak Tour de France czy Giro d'Italia. Zawodnicy za wygraną otrzymują nagrody oraz punkty do rankingu światowego - mówił w "Sygnałach dnia" Czesław Lang o rozpoczynającym się we wtorek wyścigu kolarskim.
Audio
  • Czesław Lang o Tour de Pologne (Sygnały dnia/Jedynka)
Czesław Lang
Czesław LangFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

Pierwszy etap 73. edycji Tour De Pologne zostanie rozegrany na trasie Radzymin-Warszawa. Na stracie stanie 200 zawodników, w tym 25 Polaków. - Mamy w tym roku mocną reprezentację - zapewniał organizator wyścigu.

Zdaniem Czesława Langa szczególnie warto zwrócić uwagę na Michała Kwiatkowskiego, mistrza świata z 2014 roku.

- To wielki talent. W tym sezonie zmienił drużynę i trenera. Na początku nie mógł trafić z formą. Mam nadzieję, że ją odnajdzie, a kibice go nakręcą - tłumaczył gość Jedynki.

Lang przypomniał również, że podczas Tour de Pologne wielu kolarzy zaczynało swoje kariery. - To wyścig, który odkrywa gwiazdy - powiedział. W Tour de Pologne pierwsze kroki stawiał m.in. Alberto Contador, który potem pięciokrotnie wygrał Tour de France.

Radiowa Jedynka jest patronem medialnym imprezy. Jakie będą jej najtrudniejsze etapy, gdzie powinna się rozstrzygnąć rywalizacja? Również o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Czesław Lang (organizator Tour de Pologne)

Data emisji: 12.07.2016

Godzina emisji: 7.40

tj/mk

Czytaj także

Tour de Pologne: z Radzymina do Krakowa pod hasłem "Szlakiem historii"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 14:17
Z Radzymina do Krakowa będzie prowadzić trasa 73. edycji kolarskiego Tour de Pologne. Wyścig potrwa od 12 do 18 lipca i będzie rozgrywany pod hasłem "Szlakiem historii" - ogłosił w poniedziałek podczas oficjalnej prezentacji w Warszawie jego dyrektor Czesław Lang.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piątek: Tour de Pologne przed igrzyskami lepszy niż Tour de France

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 10:30
- Tour de Pologne najlepszym przygotowaniem do igrzysk olimpijskich w Rio - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Andrzej Piątek, dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego.
rozwiń zwiń