Światowe Dni Młodzieży. Strefa spowiedzi w Parku Jordana

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 10:59
W jednym z największych krakowskich parków ustawionych zostało 50 przenośnych konfesjonałów. W najbliższych tygodniach działać będzie tam jedno z duchowych centrów stolicy Małopolski.
Audio
  • W czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie działać będą tzw. centra pojednania (Sygnały dnia/Jedynka)
Park Jordana to jedna z ulubionych przestrzeni spacerowych krakowian. Słynie z długich, krętych alejek, wielkich, starych drzew i kilkudziesięciu pomników zasłużonych Polaków
Park Jordana to jedna z ulubionych przestrzeni spacerowych krakowian. Słynie z długich, krętych alejek, wielkich, starych drzew i kilkudziesięciu pomników zasłużonych PolakówFoto: Rj1979/Wikimedia Cammons, domena publiczna

- Spowiedź, sakrament pokuty i pojednania jest niesamowicie ważny dla papieża Franciszka. Wielokrotnie sam o tym wspominał. To również pierwszy papież, którego mogliśmy zobaczyć jak się spowiada - tłumaczy w radiowej Jedynce Piotr Studnicki, rzecznik Archidiecezji Krakowskiej.

Światowe Dni Młodzieży 2016 - serwis specjalny >>>

W Parku Jordana znajdzie się jedno z trzech tzw. centrów pojednania, w których uczestnicy Światowych Dni Młodzieży będą mogli się wyspowiadać. Stworzenie tych stref to nie tylko wyzwanie logistyczne, ale także językowe. Jak zamierzają poradzić sobie z nim organizatorzy, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Przygotował: Karol Surówka

Data emisji: 14.07.2016

Godzina emisji: 8.45

Materiał wyemitowano w audycji: "Sygnały dnia"

pg/tj

Czytaj także

ŚDM. Coraz bliżej do spotkania z papieżem Franciszkiem

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 11:20
360 tysięcy osób ze 187 krajów z całego świata wykupiło pakiety pielgrzyma. Pakiet to nie jedyny sposób, by wziąć udział we mszy w Brzegach czy na krakowskich Błoniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Komunikacja międzymiastowa oraz miejska

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 14:25
W specjalnym cyklu o Światowych Dniach Młodzieży o tym jak dotrzeć do Krakowa, jak przejechać do Łagiewnik, a jak poruszać się po stolicy Małopolski w ostatnim tygodniu lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży szansą na lepsze poznanie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 19:51
- Ważnym wymiarem Światowych Dni Młodzieży jest poznanie osób z innych kontynentów i kultur, możliwość poznania i odkrycia swego powołania - mówi ksiądz Krzysztof Dukielski z Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.
rozwiń zwiń