X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Zieliński: nie wolno nam zamykać oczu na zagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 10:00
- O ile przesłanki do zawieszenia małego ruchu granicznego z Ukrainą ustały, to przesłanki, by to samo uczynić w stosunku do Rosji niestety nie. Bezpieczeństwo jest sprawą podstawową i tym głównie musimy się kierować - mówi w "Sygnałach dnia" wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński.
Audio
  • Jarosław Zieliński o małym ruchu granicznym, sporze wokół TK i rozbitym międzynarodowym gangu (Sygnały dnia/Jedynka)
Jarosław Zieliński
Jarosław ZielińskiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

W związku ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży 4 lipca rząd podjął decyzję o zawieszeniu tzw. małego ruchu granicznego z Federacją Rosyjską i Ukrainą. Przywrócono już mały ruch z Ukrainą, natomiast obostrzenia na granicy z obwodem kaliningradzkim w Rosji nadal obowiązują.

Jarosław Zieliński podkreśla, że odpowiedzialnością rządu jest zapewnienie Polakom bezpieczeństwa. - Nie wolno nam zamykać oczu na zagrożenia, które mogą doprowadzić do destabilizacji na naszym terenie, tak jak doszło do niej na granicy rosyjsko-ukraińskiej - zaznacza gość Jedynki. - Nasze służby, które strzegą bezpieczeństwa raportują, że zagrożenia, od momentu, kiedy zawiesiliśmy mały ruch graniczny, uległy wręcz wyraźnemu zintensyfikowaniu - dodaje gość Jedynki.

Wiceszef MSWiA mówi, że nie należy przeceniać znaczenia wymiany handlowej z obwodem kaliningradzkim dla interesu Polski. - Nawet, gdyby to była korzyść dla tych, którzy zajmują się wymianą handlową w przestrzeni małego ruchu granicznego, to nie wolno bezpieczeństwa rozmienić na drobne interesy - zaznacza Jarosław Zieliński.

Wiceminister mówił także w audycji o sporze wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz akcji polskiej i hiszpańskiej policji, dzięki której rozbito międzynarodowy gang specjalizujący się w przemycie i handlu narkotykami.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Jarosław Zieliński (wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji)

Data emisji: 12.08.2016

Godzina emisji: 7.15

kh/pg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak o małym ruchu granicznym z Rosją: wybieramy bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 08:52
- Kiedy mamy do wyboru sprawy bezpieczeństwa i korzyści gospodarczych, zawsze wybieramy bezpieczeństwo - mówi w "Sygnałach dnia" szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
rozwiń zwiń