Mariusz Błaszczak: zgoda na przyjęcie migrantów to karygodny błąd

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 09:20
- Sytuacja w Niemczech jest dużo trudniejsza niż w Polsce ze względu na kryzys migracyjny - powiedział w "Sygnałach dnia" minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Mariusz Błaszczak o ochronie granic i kryzysie migracyjnym (Jedynka/Sygnały dnia)
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: J. Konecki/Polskie Radio

Rząd Niemiec przyjął projekt nowego programu obrony cywilnej. Zakłada on między innymi, że na wypadek sytuacji kryzysowych mieszkańcy kraju powinni mieć zapasy żywności i wody na minimum 10 dni. 

Mariusz Błaszczak stwierdził, że w Polsce takie rekomendacje nie są potrzebne. Przypomniał, że w ubiegłym roku do Niemiec przyjechało ponad 1,5 mln emigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, były zamachy terrorystyczne i to powoduje, że sytuacja u naszych sąsiadów jest bardziej skomplikowana. 

Minister podkreślił, że kwestia migrantów jest także częścią jego pracy, bo poprzedniczka na stanowisku szefa MSWiA - łamiąc solidarność Grupy Wyszehradzkiej - zgodziła się na przyjęcie tysięcy przybyszów. - Uważam, że to był karygodny błąd - powiedział Błaszczak. 

- Bezsensowne jest twierdzenie o relokacji emigrantów, bo ono przyciąga kolejne fale migracji - dodał gość Jedynki. Zaznaczył, że dobrym rozwiązaniem, które jest wprowadzane w życie, jest uszczelnianie granic UE.

Wschodnia granica Polski jest zarazem granicą UE. Jak jest ona zabezpieczona? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. W audycji była też mowa o ewentualnym powrocie fotoradarów na nasze drogi.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji)

Data emisji: 29.08.2016

Godzina emisji: 7.15

fc/pg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemcy mają zrobić zapasy na 10 dni. Zatwierdzono nowy program obrony cywilnej

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 16:22
Rząd Niemiec przyjął projekt nowego programu obrony cywilnej. Zakłada on między innymi, że mieszkańcy kraju powinni mieć zapasy żywności i wody na wypadek sytuacji kryzysowych. Nie wyklucza przywrócenia powszechnego obowiązku służby wojskowej.
rozwiń zwiń