Dawid Jackiewicz: nowe oblicze spółek skarbu państwa na Forum w Krynicy

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 08:07
Na najbliższe dni Krynica-Zdrój, za sprawą trwającego tam XXVI Forum Ekonomicznego, stała się stolicą polskiego i europejskiego biznesu. Jak podkreśla minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz, celem resortu, jak i prezentowanych podczas forum spółek, jest pokazanie zupełnie nowego oblicza państwowych przedsiębiorstw.
Audio
  • Minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz o Forum Ekonomicznym w Krynicy (Sygnały dnia/Jedynka)
Dawid Jackiewicz
Dawid JackiewiczFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

Minister Dawid Jackiewicz tłumaczył, że tegoroczne forum to nowa jakość w prezentowaniu możliwości polskich przedsiębiorstw. – Tych, które były do tej pory trochę po macoszemu, na uboczu pokazywane. Teraz są prezentowane, jako jedna grupa kapitałowa, jako siła polskiej gospodarki. To jest zupełnie nowa filozofia - do tej pory niestety Ministerstwo Skarbu nie dbało o tego typu promocje. Co gorsza, filozofia jego funkcjonowania polegała na tym, aby sprywatyzować i sprzedawać te spółki – mówił Jackiewicz.

Szef resortu skarbu zaznaczył, że w Krynicy co najmniej kilka najważniejszych państwowych przedsiębiorstw zaplanowało prezentację swoich strategii. – Będziemy mogli zobaczyć co planują Polskie Linie Lotnicze "LOT", jak wygląda strategia Polskiej Grupy Energetycznej, jak będzie funkcjonować największy polski ubezpieczyciel - Grupa PZU – wymieniał minister Jackiewicz.

Przy okazji Forum Ekonomicznego Dawid Jackiewicz mówił ponadto o planach utworzenia i założeniach funkcjonowania Polskiej Fundacji Narodowej, strategii ekonomicznej w kontekście Brexitu oraz o umowie handlowej UE-USA. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadzi: Wojciech Dąbrowski
Gość: Dawid Jackiewicz (minister skarbu państwa)
Data emisji: 07.09.2016
Godzina emisji: 8.15

dad/tj

Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Krynica miejscem faktycznego dialogu europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 13:26
- Jak przyśpieszyć rozwój gospodarczy, sprawiedliwie redystrybuować pieniądze w UE, w jaki sposób wspólnie prowadzić politykę wobec naszych sąsiadów i wspierać imigrantów. Wokół tych tematów będzie się toczyć debata w Krynicy - mówi w magazynie "W samo południe" pomysłodawca forum Zygmunt Berdychowski.
rozwiń zwiń