X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Lubnauer: nasz program to spójna wizja kraju

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 08:56
- Polsce potrzebny jest nowy impuls i tym nowym impulsem jest nasz program - mówi w "Sygnałach dniach" posłanka Nowoczesnej.
Audio
  • Katarzyna Lubnauer o nowym programie Nowoczesnej (Sygnały dnia/Jedynka)
Katarzyna Lubnauer
Katarzyna LubnauerFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Nowoczesna ma nowy program, przedstawiła go podczas konwencji w Warszawie. Ugrupowanie stawia sobie za cel zmiany w obszarze polityki, gospodarki i edukacji. W dokumencie podkreślono m.in. konieczność "korekty ustroju państwa".

Katarzyna Lubnauer mówi, że program pisało kilka tysięcy ludzi, natomiast na koniec Ryszard Petru, Paweł Rabiej i ona wybrali tezy, które zostały do niego włączone. - To pierwszy program ze strony opozycji, który leży na stole i przedstawia spójną wizję kraju, wspólną wizję nowego ładu - ocenia gość Jedynki.

- Zmiany w Polsce, które wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość, spowodowały, że musimy położyć szczególny nacisk na pewne działy, których przedtem było mniej - mówi posłanka Nowoczesnej.


Wśród zmian wymienia m.in. wzmocnienie funkcji kontrolnej Trybunału Stanu w stosunku do rządzących i wprowadzenie systemu, w którym najważniejszą funkcję pełni premier. - Chcemy przywrócenia pewnego zaufania do Polski, jako kraju prawa i kraju, gdzie się szanuje własność - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Katarzyną Lubnauer, która oceniła także, czy dojdzie do referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna)

Data emisji: 12.09.2016

Godzina emisji: 8.15

kh/tj

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy program polityczny Nowoczesnej. "Chcemy skutecznie zarządzanego państwa"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 11:45
Zwiększenie roli premiera przy mniejszej roli prezydenta, maksymalnie dwie kadencje posłów, prezydentów miast, burmistrzów i wójtów, likwidacja przywilejów różnych grup zawodowych i społecznych oraz niższe podatki - to niektóre propozycje Nowoczesnej.
rozwiń zwiń