Katarzyna Lubnauer: nasz program to spójna wizja kraju

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 08:56
- Polsce potrzebny jest nowy impuls i tym nowym impulsem jest nasz program - mówi w "Sygnałach dniach" posłanka Nowoczesnej.
Audio
  • Katarzyna Lubnauer o nowym programie Nowoczesnej (Sygnały dnia/Jedynka)
Katarzyna Lubnauer
Katarzyna LubnauerFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Nowoczesna ma nowy program, przedstawiła go podczas konwencji w Warszawie. Ugrupowanie stawia sobie za cel zmiany w obszarze polityki, gospodarki i edukacji. W dokumencie podkreślono m.in. konieczność "korekty ustroju państwa".

Katarzyna Lubnauer mówi, że program pisało kilka tysięcy ludzi, natomiast na koniec Ryszard Petru, Paweł Rabiej i ona wybrali tezy, które zostały do niego włączone. - To pierwszy program ze strony opozycji, który leży na stole i przedstawia spójną wizję kraju, wspólną wizję nowego ładu - ocenia gość Jedynki.

- Zmiany w Polsce, które wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość, spowodowały, że musimy położyć szczególny nacisk na pewne działy, których przedtem było mniej - mówi posłanka Nowoczesnej.


Wśród zmian wymienia m.in. wzmocnienie funkcji kontrolnej Trybunału Stanu w stosunku do rządzących i wprowadzenie systemu, w którym najważniejszą funkcję pełni premier. - Chcemy przywrócenia pewnego zaufania do Polski, jako kraju prawa i kraju, gdzie się szanuje własność - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Katarzyną Lubnauer, która oceniła także, czy dojdzie do referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna)

Data emisji: 12.09.2016

Godzina emisji: 8.15

kh/tj

Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Nowy program polityczny Nowoczesnej. "Chcemy skutecznie zarządzanego państwa"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 11:45
Zwiększenie roli premiera przy mniejszej roli prezydenta, maksymalnie dwie kadencje posłów, prezydentów miast, burmistrzów i wójtów, likwidacja przywilejów różnych grup zawodowych i społecznych oraz niższe podatki - to niektóre propozycje Nowoczesnej.
rozwiń zwiń