Wiceszef sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos: powstanie sieć szpitali

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 08:30
- System zdrowia trzeba naprawić i uszczelnić, jednocześnie zwiększając nakłady na ochronę zdrowia - mówi w "Sygnałach dnia" poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Projekt ustawy o sieci szpitali jest jednym z trzech, które do 15 października ma przedstawić minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Pozostałe dwie propozycje będą dotyczyć podstawowej opieki zdrowotnej i państwowego ratownictwa medycznego.

Tomasz Latos przypomniał, że pierwszy projekt ustawy o sieci szpitali przygotował nieżyjący minister Zbigniew Religa. Ówczesny parlament nie mógł jednak go przyjąć, gdyż doszło do wcześniejszego rozwiązania Sejmu.

- Platforma Obywatelska wyrzuciła w 2007 roku tę ustawę do kosza, mówiąc jednocześnie, że ustawa jest potrzebna i przygotują swoją. Przez osiem lat nie przygotowali jednak żadnej propozycji - zaznacza gość Jedynki.

Tomasz Latos mówił także o planach Ministerstwa Zdrowia na zlikwidowanie NFZ od 2018 roku oraz o tym, jaki pomysł ma PiS na zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Tomasz Latos (wiceszef sejmowej Komisji Zdrowia, PiS)

Data emisji: 27.09.2016

Godzina emisji: 7.15

kh/ab

Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Protest w ochronie zdrowia. Dziś rozmowy ministra ze związkowcami

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 09:10
Konstanty Radziwiłł spotka się po południu z przedstawicielami Porozumienia Zawodów Medycznych - organizatorem sobotniej manifestacji protestacyjnej.
rozwiń zwiń