X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przewodniczący KRRiT: najwyższy czas uregulować kwestię abonamentu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 07:57
- Radio nie utrzyma bardzo poważnej oferty misyjnej bez zasilania z abonamentu - mówił w "Sygnałach dnia" przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski.
Audio
  • Witold Kołodziejski o abonamencie (Sygnały dnia/Jedynka)
Witold Kołodziejski
Witold KołodziejskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W tym miesiącu do Sejmu ma trafić nowelizacja ustawy abonamentowej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Polska jest na jednym z ostatnich miejsc w Europie pod względem ściągalności abonamentu. Terminowo płaci go 10 proc. gospodarstw domowych, choć niemal wszystkie mają odbiorniki radiowe i telewizyjne.

Witold Kołodziejski podkreślił, że decydentom zależy na zapewnieniu odbiorcom programów wysokiej jakości - bez zalewu uciążliwych reklam. Gość radiowej Jedynki zwrócił uwagę, że w żadnym wypadku nie należy utożsamiać opłat dla operatorów sieci kablowych z abonamentem na rzecz mediów publicznych.

Przewodniczący KRRiT tłumaczył, że 700 milionów złotych rocznie, zbierane w Polsce tytułem abonamentu, nie jest w stanie zapewnić finansowania telewizji i radiofonii publicznej. Dodał, że obecnie nie jest ważne, czy opłata będzie dopisywana do rachunku za prąd, czy uzyskamy ją dzięki uszczelnieniu dotychczasowego systemu.

- Każdy sposób będzie dobry, jeśli tylko okaże się skuteczny. Abonament ściągany na poziomie 3 mld zł rocznie już uzdrowiłby sytuację w mediach publicznych - przekonywał Witold Kołodziejski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Witold Kołodziejski (przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji)

Data emisji: 5.10.2016

Godzina emisji: 7.15

mr/mg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Czabański o cyfryzacji radia: tak, ale rozsądnie

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 06:38
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański twierdzi, że cyfryzacja radiofonii jest potrzebna i Polskie Radio powinno kontynuować ten proces.
rozwiń zwiń