Władysław Kosiniak-Kamysz: te dwa tygodnie pokazały hipokryzję PiS

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 08:18
Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka odrzuciła w głosowaniu obywatelski projekt ustawy "Stop aborcji". - Co się wydarzyło w głowach, w sercach, w umysłach posłów PiS, że tak radykalnie zmieniają swoje poglądy? - zastanawia się Władysław Kosiniak-Kamysz.
Audio
  • "Te dwa tygodnie pokazały hipokryzję PiS. Jak byli w opozycji zawsze głosowali za projektami zaostrzającymi aborcję i nie mieli wtedy wątpliwości" (Sygnały dnia/Jedynka)
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-KamyszFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak przypomniał prezes PSL, goszcząc w radiowej Jedynce, obywatelski projekt zakazujący prawa do aborcji w każdym przypadku do prac w komisji został skierowany głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości. - Te dwa tygodnie pokazały hipokryzję PiS. Kiedy byli w opozycji, zawsze głosowali za projektami zaostrzającymi aborcję i nie mieli wtedy wątpliwości. To była cyniczna gra, która prowadziła do tego, żeby przekonać konserwatywnych wyborców do siebie - komentował Kosiniak-Kamysz. Zdaniem prezesa ludowców, w obecnym Sejmie nie ma szans na normalną debatę w tej sprawie i najprawdopodobniej wypracowany wcześniej kompromis pozostanie.

Kolejną sprawą, o której podczas "Sygnałów dnia" mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, była propozycja zakazu handlu w niedzielę. Zdaniem polityka, lepszym wyjściem byłoby, zamiast zakazywać - ograniczyć godzinowo możliwość otwierania sklepów. - W takiej wersji, jaka jest przedstawiona dzisiaj, trudno poprzeć ten projekt - mówił Kosiniak-Kamysz.

Ponadto podczas audycji Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do ustawy PiS regulującej prace sędziów Trybunału Konstytucyjnego, sprawy cofnięcia dotacji dla Nowoczesnej i umowie handlowej CETA z Kanadą.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego)

Data emisji: 06.10.2016

Godzina emisji: 8.15

dad/mg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nocna debata w Sejmie o aborcji. "Podstawowym prawem jest prawo do życia", "Gdzie jest wasz honor?"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 06:42
W Sejmie krótko po północy zakończyła się debata nad sprawozdaniem komisji w sprawie odrzucenia obywatelskiego projektu całkowicie zakazującego aborcji. Po wysłuchaniu oświadczeń klubów, kół i przedstawiciela komitetu inicjatywy ustawodawczej wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15 zakończył debatę bez możliwości zadawania pytań.
rozwiń zwiń