X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Zalewska: 2017 rok to najlepszy moment na reformę oświaty

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 09:25
- Z pełną determinacją zaprezentowałam program, projekt ustawy. Podejmuję dyskusję, poprawiam, reaguję na uwagi, mam harmonogram wdrożenia - mówi w "Sygnałach dnia" szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Audio
  • Anna Zalewska o zmianach w oświacie (Sygnały dnia/Jedynka)
Anna Zalewska
Anna ZalewskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie radio

Z inicjatywy ZNP protestowano w poniedziałek przeciw zmianom w oświacie. Pikietowali nauczyciele, rodzice, samorządowcy, a także politycy sejmowej opozycji i KOD żądając wstrzymania "szkodliwej reformy".

Anna Zalewska mówi, że mimo protestów, zmiany w systemie kształcenia nie będą opóźnione. - Reforma jest doskonale przygotowana, choć oczywiście poddana jest ostrej krytyce i konsultacjom społecznym. Myślę, że polskie społeczeństwo, a przede wszystkim polskie media, są zdziwione, że tak mogą wyglądać konsultacje społeczne. Wszystko dzieje się przy otwartej kurtynie - podkreśla gość Jedynki.

Szefowa MEN uważa, że zmiany powinny wejść w życie za rok, czyli wtedy, gdy są planowane. - To jest najlepszy moment na wdrożenie tej ustawy i tej zmiany, dlatego, że on jest uczciwy w stosunku do samorządów, które mają w 2018 roku wybory. Trudno sobie wyobrazić, żeby między drukowaniem plakatów i sprawozdawaniem ze swojej 4-letniej działalności, zajmowali się również zmianą struktury. Zostało to przedyskutowane z samorządowcami - poinformowała rozmówczyni Piotra Goćka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z minister edukacji, która zgodziła się spotkać z szefem ZNP Sławomirem Broniarzem na rozmowie w szkole na Opolszczyźnie, w której uczy żona Pawła Kukiza. Lider ruchu Kukiz'15 zaproponował to dziś rano w radiowej Jedynce. Anna Zalewska uważa, że do spotkania mogłoby dojść w najbliższy poniedziałek.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Anna Zalewska (minister edukacji narodowej)

Data emisji: 11.10.2016

Godzina emisji: 8.14

kh/mg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister Zalewska broni reformy edukacji. "Jest przemyślana, odpowiedzialna i policzona"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 15:47
Każde dziecko zasługuje na dobrą szkołę i dobrego nauczyciela, zawsze z zainteresowaniem słucham pomysłów dotyczących edukacji - zapewniła minister edukacji narodowej Anna Zalewska, odnosząc się do dyskusji wobec planowanej reformy oświaty.
rozwiń zwiń