PSL proponuje program startowy dla młodych na wsi

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 09:26
Władysław Kosiniak-Kamysz prognozuje w radiowej Jedynce, że najbliższe wybory samorządowe rozstrzygną się pomiędzy PSL a PiS. Według szefa ludowców nie zmieni tego ani proponowany przez rząd program 500 plus, ani - jak nazwał - "mikroprogram" Mieszkanie Plus.
Audio
  • Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz proponuje narodowy program startowy dla młodych na wsi (Sygnały dnia/Jedynka)
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-KamyszFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak mówił w radiowej Jedynce prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, jego partia może liczyć na dobry wynik w wyborach do samorządów, ponieważ rządzą się one innymi prawami, niż te do parlamentu. - Tam się głosuje na tych ludzi, którzy są sprawdzeni. Tam się nie da oszukiwać wyborców. Bo jak się obieca żłobek, to wszyscy wiedzą, kto ten żłobek obiecywał i czy go wybudował - mówił Kosiniak-Kamysz przypominając, że są takie gminy, gdzie wszystkich radnych ma właśnie PSL. - I tam ludzie po prostu ufają swoim sąsiadom - dodał.

Szef ludowców komentował również plany uruchomienia przez rząd programu tanich mieszkań. Zdaniem Kosiniaka-Kamysza, propozycje PiS w znikomym stopniu odpowiedzą na zapotrzebowanie na mieszkania, a ograniczenie programu do obszarów miejskich wpłynie na jeszcze szybsze wyludnianie wsi. - To jest mikroprogram. To nie jest program rewolucyjny. A gdzie jest wieś? - pytał Władysław Kosiniak-Kamysz. Dlatego, jak tłumaczył, Polskie Stronnictwo Ludowe proponuje swoje rozwiązanie, w ramach którego młodzi ludzie mogliby nabywać od państwa działki budowlane na obszarach wiejskich.

Ponadto podczas audycji Władysław Kosiniak-Kamysz mówił również o projekcie ustawy ws. regulacji prac Trybunału Konstytucyjnego.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz

Data emisji: 27.10.2016

Godzina emisji: 8.15

dad/mg

Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe świadczenie dla rodzin. Kto dostanie 1000 zł "kosiniakowego"?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 09:02
Dotychczas rodzice zatrudnieni na umowach o dzieło, bezrobotni czy studiujący nie mieli prawa do zasiłków na dzieci. Od 2016 roku to się zmieni - przypomniał w "Sygnałach dnia" były minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PSL o programie Mieszkanie Plus: rozszerzmy go o budownictwo wiejskie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 08:13
- Wspieranie młodych osób w posiadaniu własnego mieszkania jest potrzebne, ale pozostaje pytanie o skalę i efekt tego programu - mówi w "Sygnałach dnia" Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: Mieszkanie Plus to nie tylko spełniona obietnica wyborcza

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 07:57
- Chcemy wesprzeć 40 proc. polskich rodzin, które nie mają możliwości kredytowych i mają zbyt wysokie dochody, by korzystać z mieszkań komunalnych - mówił w "Sygnałach dnia" minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń