Adam Bielan: uważamy, że osoby o niskich dochodach nie powinny w ogóle płacić podatków

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 07:43
- Fakt, że kwota wolna od podatku wynosiła w Polsce nieco ponad 3 tys. zł to wielki grzech PO, że przez osiem lat swoich rządów nic z tym nie zrobiła - mówił w "Sygnałach dnia" wicemarszałek senatu Adam Bielan.
Audio
  • Adam Bielan o kwocie wolnej od podatku (Sygnały dnia/Jedynka)
Wicemarszałek Senatu Adam Bielan
Wicemarszałek Senatu Adam BielanFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiedział w radiowej Trójce wzrost kwoty wolnej od podatku do 6 600 zł. Wedle słów ministra rozwoju i finansów ułatwi to życie najuboższym Polakom. Podobnego zdania jest senator Adam Bielan. 

- Znamy orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, którego PO nie wprowadziła w życie, mimo że tak często się odwołuje do TK. Wskazuje ono na pewne minimum egzystencji, które jest kształtowane w Polsce na poziomie około 6,5 tysiąca złotych rocznie. My uważamy, że osoby, które mają tego typu dochody nie powinny w ogóle podatków płacić - stwierdził wicemarszałek. 

Prowadzący audycję zapytał, jakie koszty poniesie i tak przeciążony budżet państwa. - To będzie kosztowne, ale my mówiliśmy o tym w kampanii wyborczej. To realizacja obietnicy - odpowiedział Adam Bielan.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której mówiono o sytuacji gospodarczej w Polsce oraz o problemach Unii Europejskiej i tworzeniu się gabinetu Donalda Trumpa. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Piotr Gociek

Goście: Adam Bielan (wicemarszałek Senatu)

Data emisji: 28.11.2016

Godzina emisji: 7.14

dcz/pg

Zapis rozmowy

Czytaj także

Kwota wolna od podatku wzrośnie. "Krok w dobrym kierunku" czy "zabieg marketingowy"?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 10:31
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zapowiedział, że kwota wolna od podatku dla najmniej zarabiających wzrośnie do 6,6 tys. zł. Oznacza to, że dochody na poziomie minimum egzystencji nie będą opodatkowane.
rozwiń zwiń