X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Piotrowicz: mamy do czynienia z bezprawnym działaniem grupy sędziów TK

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 08:24
- Przekraczanie uprawnień przez funkcjonariuszy państwowych, a sędziowie TK takimi funkcjonariuszami są, jest zabronione w kodeksie karnym - mówi w "Sygnałach dnia" przewodniczący Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
Audio
  • Stanisław Piotrowicz o sędziach TK (Sygnały dnia/Jedynka)

Sędziowie TK: Marek Zubik, Stanisław Rymar i Piotr Tuleja zostali wybrani w środę przez Zgromadzenie Ogólne TK jako kandydaci na nowego prezesa Trybunału. Obecnych w ZO dziewięcioro sędziów TK (wybranych przez Sejmy poprzednich kadencji) uznało, że mimo nieobecności trzech sędziów wybranych w grudniu ub.r. przez obecny Sejm, kontynuowanie obrad jest "konieczne i uzasadnione", aby wypełnić ustawę. Tymczasem ustawowym warunkiem ważności uchwał ZO jest obecność minimum 10 sędziów.


Czytaj więcej
SALA TRYBUNAŁ 1200 FREE.jpg
Kto za Andrzeja Rzeplińskiego? ZO TK wybrało kandydatów

Stanisław Piotrowicz uważa, że wskazanie kandydatów na prezesa Trybunału Konstytucyjnego odbyło się ze złamaniem prawa. - To, że udział brało tylko 9 sędziów, jest przerażające. W sposób ewidentny, jaskrawy i wręcz lekceważący prawo jest łamane przez tych, którzy uchodzą, zarówno w oczach opinii publicznej, jak i parlamentu, za ludzi o wyróżniającej wiedzy prawniczej - ocenia gość Jedynki. - Mamy do czynienia z bezprawnym działaniem ze strony tej grupy sędziów TK, a bezprawne działania nie mogą rodzić skutków prawnych. Mogą za to rodzić odpowiedzialność prawną - dodaje.

Rozmówca Piotra Goćka zapowiedział, że problemy z wyborem kierownictwa Trybunału Konstytucyjnego rozwiąże kolejna ustawa o Trybunale, nad którą prace w czwartek mają zacząć posłowie. - Będzie to trzecia, zamykającą ustawa dotycząca TK. Będzie zawierała przepisy wprowadzające, przejściowe i końcowe. Będą w niej przewidziane rozwiązania na taką okoliczność, jak obecna - zaznacza poseł PiS.

Stanisław Piotrowicz zdradził także, czy w nowym roku będą miały miejsce kolejne prace nad ustawami o Trybunale Konstytucyjnym. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Piotr Gociek

Goście: Stanisław Piotrowicz (przewodniczący Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, PiS)

Data emisji: 1.12.2016

Godzina emisji: 7.14

kh/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister sprawiedliwości: 19 grudnia najpewniej zakończy się cały spór wokół TK

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 09:18
- Wówczas odejdzie osoba, która wplotła w ten spór Trybunał Konstytucyjny - prezes TK Andrzej Rzepliński - mówił w "Sygnały dnia" Michał Wójcik.
rozwiń zwiń