Tomasz Siemoniak o ustawie o zgromadzeniach: kierunek zmian jest fatalny

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 07:48
- To rodzi pokusę centralizacji władzy - mówił w "Sygnałach dnia" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.
Audio
  • Tomasz Siemoniak o ustawie o zgromadzeniach (Sygnały dnia/Jedynka)

Nowe przepisy wprowadzają między innymi zgromadzenia cykliczne, które organizowane regularnie w tym samym miejscu miałyby pierwszeństwo nad zwykłymi manifestacjami. Wyjątek dotyczyłby demonstracji organizowanych przez władze publiczne oraz Kościoły i związki wyznaniowe - ich powyższa zasada nie będzie obejmować.

Tomasz Siemoniak uważa, że to krok w złą stronę. Jak mówił gość Jedynki, organizacje pozarządowe, a nawet organizatorzy Marszu Niepodległości, protestują przeciwko tej ustawie.

- Z samorządu do rządu przenosi się decydowanie o zgodach na demonstracje pod pozorem rozwiązywania konfliktów. PiS przeprowadza złą zmianę, która ogranicza wolność zgromadzeń. Nie wiem, co takiego wydarzyło się w tym roku, aby usprawiedliwiać tego typu działania - tłumaczył polityk.

Wiceprzewodniczący PO dodał, że bardzo łatwo będzie tę ustawę naciągać i wykorzystywać w złej sprawie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Piotr Gociek

Goście: Tomasz Siemoniak (wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej)

Data emisji: 5.12.2016

Godzina emisji: 7.14

mr/mg

Zapis rozmowy

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: w PO nikt nie składa broni, jest nastrój determinacji

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 07:51
- Zakładamy, że dzięki naszej ciężkiej pracy Polacy znów nam zaufają - mówił w "Sygnałach dnia" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.
rozwiń zwiń