X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Matysiakowie. "Staramy się być zawsze aktualni"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 10:06
- Nauczyliśmy się szybko reagować, żeby w słuchowisku było to, co rzeczywiście w tym czasie się dzieje. Czasem jest tak, że np. gramy w środę, a we wtorek coś się wydarzyło, to próbujemy dopisać jakikolwiek elemencik, który świadczy o tym, że to jest tu i teraz - mówi aktorka Ewa Kania.
Audio
  • Ewa Kania i Adam Bauman o jubileuszu "Matysiaków" (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Martyna Podolska rozmawia z Łudmiłą Łączyńską i Aleksandrą Kowalicką (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Reportaż Agnieszki Ciecierskiej o przygotowaniach do Wigilii u Matysiaków (Cztery pory roku/Jedynka)
Ewa Kania (Dorota Matysiakowa) i Tadeusz Borowski (Stach Matysiak)
Ewa Kania (Dorota Matysiakowa) i Tadeusz Borowski (Stach Matysiak)Foto: Łukasz Szulim

W czwartek 15 grudnia minęło 60 lat odkąd na antenie Polskiego Radia pojawiło się słuchowisko "Matysiakowie". Do dziś wyemitowanych zostało 3119 odcinków tej najstarszej powieści w historii światowej radiofonii. - Jako scenarzysta współtworzę "Matysiaków" od 1,5 roku. Na początku uczuciem dominującym był strach, żeby czegoś, co jest i funkcjonuje bardzo dobrze, po prostu nie zepsuć - zdradza w "Sygnałach dnia" Adam Bauman.

Czytaj także
Matysiakowie splendor 1200.jpg
"Matysiakowie" - 60 lat minęło

Od 15 lat w rolę Doroty Matysiakowej wciela się Ewa Kania. Jej na początku też towarzyszyły obawy. - Przede mną tę postać grała Sławka Łozińska. Autorzy znali jej osobowość, pisali pod nią, bo my nie gramy w tym słuchowisku innych postaci, tylko siebie. To jesteśmy my, to są nasze rozmowy, nasze zapatrywania i temperamenty. No i nagle ma wejść nowa osoba. Ja trochę znam mój temperament, więc strasznie się bałam, że będę wyrywna - tłumaczy aktorka.

Jak to się stało, że Ewa Kania gra w "Matysiakach" wierną żonę, chociaż już dwa razy zmieniała męża i ile trwa nagranie jednego odcinka, dowiesz się z nagrania audycji.

Zapraszamy również do wysłuchania reportażu Martyny Podolskiej z próby do jednego z odcinków "Matysiaków" oraz reportażu Agnieszki Ciecierskiej o przygotowaniach do Wigilii u Matysiaków.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Goście: Ewa Kania (aktorka filmowa, teatralna, radiowa), Adam Bauman (aktor, scenarzysta, autor słuchowisk radiowych, współautor "Matysiaków")

Data emisji: 17.12.2016

Godzina emisji: 8.15

pg/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Matysiakowie" - od 60 lat na antenie!

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 14:40
Powieść radiowa "Matysiakowie" emitowana jest na antenie Jedynki od 15 grudnia 1956 roku. Dziś zaglądamy za kulisy jej powstawania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wisia z "Matysiaków": każde odejście to dla nas dramat

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2016 14:57
- Wszyscy, którzy przeszli przez "Matysiaków", a było nas 250 osób, ulegali jakoś tej rodzinnej atmosferze stworzonej przez Stasię Perzanowską. Dlatego, gdy ktoś z nas odchodzi, jest to wielki dramat - mówi Ludmiła Łączyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Matysiakowie" - 60 lat minęło

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 16:50
15 grudnia 1956 roku o godz. 20.35 na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia wyemitowano pierwszy odcinek powieści radiowej "Matysiakowie".
rozwiń zwiń