Barbara Stanisławczyk: Polskie Radio kończy 2016 rok w dobrej kondycji

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 16:59
- To był rok pełen ważnych wydarzeń. We wszystkim, co się działo ważnego w kraju, braliśmy udział, obserwowaliśmy i nagłaśnialiśmy - podsumowuje 2016 rok dr Barbara Stanisławczyk, prezes Polskiego Radia.
Audio
  • Prezes Barbara Stanisławczyk o ważnych wydarzeniach relacjonowanych przez Polskie Radio w 2016 r., ofercie programowej, wspieraniu młodych artystów i sytuacji finansowej na koniec roku (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Prezes Barbara Stanisławczyk o współpracy z mediami publicznymi innych europejskich krajów (Sygnały dnia/Jedynka)
Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk
Prezes Polskiego Radia Barbara StanisławczykFoto: Polskie Radio/Jakub Szymczuk

Jako najważniejsze wydarzenia obecne na antenach Polskiego Radia w mijającym roku Barbara Stanisławczyk wymienia 1050. rocznicę chrztu Polski, Światowe Dni Młodzieży, szczyt NATO oraz ćwiczenia Anakonda. Odnosząc się do oferty programowej Polskiego Radia jako takiej, prezes podkreśla, że w dużym stopniu udało się zrealizować coś, co nazywa swoją idée fixe. - Czyli zbudować miejsce debaty publicznej, spokojnej i takiej, w której będzie miejsce na argumenty i która będzie miejscem jednoczenia ludzi i budowania wspólnoty, a dziennikarstwo będzie reprezentowało tę jakość, o którą chodzi - tłumaczy.

Barbara Stanisławczyk W 2016 roku udało się dużo zrobić na antenach Polskiego Radia. W dużym stopniu udało się zrealizować to, co jest moją idée fixe, czyli zbudować miejsce debaty publicznej

Barbara Stanisławczyk przypomina, że od początku września naziemne nadawanie rozpoczęło Polskie Radio 24. - To stacja, która informuje o ważnych rzeczach w kraju i za granicą, gdzie słychać ważne debaty na istotne tematy krajowe i zagraniczne - podkreśla.

Rok 2016 w Polskim Radiu był również bardzo pracowity w obszarze muzycznym i fonograficznym. - Dyrektor Piotr Iwicki z całym swoim zespołem bardzo intensywnie działał w tym kierunku, żeby zagospodarować pracę dla naszego studia im. Lutosławskiego. Ale nie tylko - wszystkie nasze studia pracują bardzo intensywnie. Uruchomiliśmy np. Scenę Młodych zarówno w studiu, jak i na antenie Czwórki. Uważam, że Polskie Radio powinno działać jako patron młodych artystów, którzy startują i na starcie ta pomoc jest im niezbędnie potrzebna, zarówno jeśli chodzi o scenę, jak też o pomoc finansową. Mamy też projekt uruchomienia sponsoringu młodych polskich kompozytorów - zdradza prezes.

Czytaj także
_ZIH0011.JPG
"Wyszehradio" - nowa audycja w Jedynce

Sytuacja finansowa Polskiego Radia u progu 2017 roku jest, jak podkreśla Barbara Stanisławczyk, dobra. - Mimo poczynionych inwestycji, mimo tego, że nie obcięliśmy pensji i honorariów, udało się tę gospodarkę finansową na tyle wypracować i zdobywać na zewnątrz pieniądze w postaci sponsoringów, że wyjdziemy na koniec roku z bilansem in plus - informuje.

Prezes Polskiego Radia mówiła w "Sygnałach dnia" również o współpracy z mediami publicznymi innych europejskich krajów. Szczegóły w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Gość: dr Barbara Stanisławczyk (prezes Polskiego Radia)

Data emisji: 31.12.2016

Godzina emisji: 6.32 i 7.40

pg/mc

Pełny zapis wystąpienia

Czytaj także

Dyrekcja radia BBC z wizytą w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 18:48
Helen Boaden - dyrektor radia BBC i jej zastępca Graham Ellis spotkali się 19 grudnia br. z Prezes Zarządu Polskiego Radia dr Barbarą Stanisławczyk.
rozwiń zwiń