Elżbieta Rafalska: stanowisko rządu ws. zakazu handlu w niedzielę niebawem

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 08:25
W najbliższym czasie rząd przedstawi stanowisko w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę – zapewniła w "Sygnałach dnia" szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Minister zaznaczyła, że resort, którym kieruje, nie przygotowuje stanowiska odrzucającego ten projekt.
Audio
  • Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zapowiedziała, że niebawem rząd przedstawi stanowisko dotyczące ograniczenia handlu w niedzielę (Sygnały dnia/Jedynka)

Jak Elżbieta Rafalska mówiła w pierwszym programie Polskiego Radia, że kwestia zakazu niedzielnego handlu wymaga przyjęcia "złotego środka". – Wykażmy trochę cierpliwości, za chwilę będziemy mieli stanowisko rządu w tej kwestii. Ja też nie mogę dzisiaj zagwarantować, że jesteśmy za zakazem we wszystkie niedziele miesiąca. Też nie powiem, że będzie to dotyczyło jednej niedzieli – przyznała minister Rafalska.

Minister Rafalska zauważyła przy tym, że wciąż nie jest znane dokładne stanowisko wicepremiera Mateusza Morawieckiego w tej sprawie. Minister finansów i rozwoju - jak powiedziała szefowa resortu pracy - "opowiadał się za ograniczeniem handlu, w ostatecznej jakiej formule - tego nie precyzował".

Ponadto zapytana o to, kiedy będzie można się spodziewać wzrostu zasiłków dla bezrobotnych do 1000 złotych Elżbieta Rafalska przyznała, że możliwe to będzie w przyszłym roku.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Elżbieta Rafalska (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)

Data emisji: 31.01.2017

Godzina emisji: 7.14

dad/ab

Zapis rozmowy

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: nie będzie zmiany kluczowych elementów programu "Rodzina 500+"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 07:45
- Natomiast pewne korekty programu, nie tak istotne, jak zmiana wysokości świadczenia czy zmiana dostępności świadczenia poprzez określenie kryterium dochodowego, na pewno będą się pojawiały - mówiła w "Sygnałach dnia" minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń