X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Światowy Dzień Walki z Rakiem. Jak wygrać z chorobą?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 08:14
4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. - To ważny dzień, który ma przypominać wszystkim: decydentom i każdemu człowiekowi na świecie o zagrożeniu chorobami nowotworowymi. Nie po to, aby się bać, tylko żeby zmienić swój styl życia - mówi dr Janusz Meder.
Audio
  • Jak skutecznie walczyć z rakiem? (Sygnały dnia/Jedynka)
Dr Janusz Meder
Dr Janusz MederFoto: PR

leki choroba 1200.jpg
Pobudzanie układu immunologicznego kluczem do walki z rakiem?

Jak się ocenia 40-50 procent nowotworów można by w ogóle uniknąć, gdyby ludzie chcieli zmienić swój styl życia. - Tu przede wszystkim zwraca się uwagę na palenie papierosów, które trzeba rzucić. Drugim bardzo ważnym elementem jest walka z otyłością. W tej chwili coraz większa grupa ludzi, w coraz młodszym wieku jest otyłych. Najbardziej groźna jest grubość podściółki tłuszczowej w pasie brzusznym - mówi dr Janusz Meder. To właśnie ona przyczynia się ona do powstawania nowotworów piersi u kobiet, raka jelita grubego u obu płci czy raka prostaty u mężczyzn. Kolejnymi ważnymi czynnikami przyczyniającymi się do powstawania chorób nowotworowych są nadużywanie alkoholu i zanieczyszczenie środowiska. Jak podkreśla gość "Sygnałow dnia" kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia oprócz odpowiedniej diety ma także codziennym ruch.  

Czym jest paryska karta walki z rakiem? Dlaczego w walce z rakiem tak istotne są narodowe programy szczepienia? Jakich, nawet drobnych objawów, nie powinniśmy ignorować? Do jakich placówek można się udać w sobotę na konsultację? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: dr Janusz Meder (prezes Polskiej Unii Onkologii)

Data emisji: 4.02.2017

Godzina emisji: 7.14

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rak głowy i szyi coraz częściej atakuje młodych

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2016 10:00
19 września rozpoczyna się 4. Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. - Walczymy, żeby chorzy zgłaszali się we wczesnym stadium zaawansowania, wtedy szanse na wyleczenie są bardzo wysokie: 80-90 proc. chorych przeżywa ponad 5 lat - mówi prof. Wojciech Golusiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrowe społeczeństwo jest bezpieczne. Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 22:59
- Nie ma nic ważniejszego dla społeczeństwa, jak zdrowie i edukacja. Jest to wielka sprawa narodowa, ponad wszelkimi podziałami politycznymi – mówi lekarz, Janusz Meder.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Latos: dystrybucja produktów z konopi pod pełną kontrolą

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 13:52
- Jesteśmy zdecydowanie bliżej niż dalej. Kwestią kilku tygodni jest przyjęcie ustawy dotyczącej medycznego wykorzystania marihuany - mówi w audycji "W samo południe" wiceszef sejmowej komisji zdrowia.
rozwiń zwiń