Ruszyła rządowa kampania społeczna "programuj.gov.pl"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 09:41
Kampania ma zachęcić młodych ludzi do tego, żeby nie poprzestawali na graniu w gry komputerowe, ale żeby odkrywali pasję ich tworzenia i programowania.
Audio
  • Od wielbiciela gier do programisty - nowa akcja rządu (Jedynka/Sygnały dnia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: startupstockphotos/pexels

Inicjatorem kampanii są: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwa Rozwoju, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Instytucje te stwierdziły wspólnie, że szeroko rozumiany przemysł kreatywny może być jedną z bardziej perspektywicznych gałęzi polskiej gospodarski – mówi w audycji "Sygnały dnia" Grzegorz Kądzielawski z MNiSW. Minister dodaje, że już teraz – jeśli chodzi o tworzenie gier – wartość rynku to blisko 2 mld złotych, a roczny potencjał wzrostu to ok. 35%. – Mało jest takich gałęzi gospodarki, które mają tak szybki potencjał – podsumowuje gość Jedynki.

Mikołaj Siciński – programista i student Wyższej Szkoły Filmowej podkreśla, że wprawdzie programowanie jest bardziej skomplikowane od grania i wymaga znacznie większego wysiłku, to jest bardziej kreatywne. – Gra jest czystą rozrywką, a programowanie sztuką – mówi Siciński.  

Warszawska Szkoła Filmowa/You Tube

Osoby, które chcą zająć się programowaniem, mogą znaleźć potrzebne wiadomości na stronie internetowej programuj.gov.pl.

Są tam informacje o warsztatach, debatach i szkoleniach z programowania oraz sposobach dofinansowania pomysłów z branży gier i programowania. Zapraszmy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Grzegorz Kądzielawski (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego), Mikołaj Siciński (programista i student Wyższej Szkoły Filmowej)

Data emisji: 4.02.2017

Godzina emisji: 8.15

zi/gs


Czytaj także

Wyzwania cyfryzacji. Jak zmieni się nasze życie?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 18:32
Ministerstwo Cyfryzacji podało, że w 2017 roku wystartuje program pilotażowy dla mobilnego dowodu osobistego i nastąpi "pełna produkcyjna dostępność" tej usługi elektronicznej. Drugi etap cyfryzacji obejmuje mobilne prawo jazdy, a trzeci dowody rejestracyjne i ubezpieczenia OC.
rozwiń zwiń