X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ruszyła rządowa kampania społeczna "programuj.gov.pl"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 09:41
Kampania ma zachęcić młodych ludzi do tego, żeby nie poprzestawali na graniu w gry komputerowe, ale żeby odkrywali pasję ich tworzenia i programowania.
Audio
  • Od wielbiciela gier do programisty - nowa akcja rządu (Jedynka/Sygnały dnia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: startupstockphotos/pexels

Inicjatorem kampanii są: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwa Rozwoju, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Instytucje te stwierdziły wspólnie, że szeroko rozumiany przemysł kreatywny może być jedną z bardziej perspektywicznych gałęzi polskiej gospodarski – mówi w audycji "Sygnały dnia" Grzegorz Kądzielawski z MNiSW. Minister dodaje, że już teraz – jeśli chodzi o tworzenie gier – wartość rynku to blisko 2 mld złotych, a roczny potencjał wzrostu to ok. 35%. – Mało jest takich gałęzi gospodarki, które mają tak szybki potencjał – podsumowuje gość Jedynki.

Mikołaj Siciński – programista i student Wyższej Szkoły Filmowej podkreśla, że wprawdzie programowanie jest bardziej skomplikowane od grania i wymaga znacznie większego wysiłku, to jest bardziej kreatywne. – Gra jest czystą rozrywką, a programowanie sztuką – mówi Siciński.  

Warszawska Szkoła Filmowa/You Tube

Osoby, które chcą zająć się programowaniem, mogą znaleźć potrzebne wiadomości na stronie internetowej programuj.gov.pl.

Są tam informacje o warsztatach, debatach i szkoleniach z programowania oraz sposobach dofinansowania pomysłów z branży gier i programowania. Zapraszmy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Grzegorz Kądzielawski (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego), Mikołaj Siciński (programista i student Wyższej Szkoły Filmowej)

Data emisji: 4.02.2017

Godzina emisji: 8.15

zi/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyzwania cyfryzacji. Jak zmieni się nasze życie?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 18:32
Ministerstwo Cyfryzacji podało, że w 2017 roku wystartuje program pilotażowy dla mobilnego dowodu osobistego i nastąpi "pełna produkcyjna dostępność" tej usługi elektronicznej. Drugi etap cyfryzacji obejmuje mobilne prawo jazdy, a trzeci dowody rejestracyjne i ubezpieczenia OC.
rozwiń zwiń