IPN zaprasza do Pokoju Zagadek "Żołnierze Wyklęci"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 10:00
To będzie niezwykła podróż w czasie i przestrzeni. Pokój Zagadek "Żołnierze Wyklęci" to pionierski projekt edukacyjny 60 minutowej gry zespołowej typu "real life escape game", odbywającej się w specjalnie zaaranżowanym pomieszczeniu.
Audio
  • IPN zaprasza do Pokoju Zagadek "Żołnierze Wyklęci" (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: beeboys/shutterstock.com

żołnierze wyklęci
Żołnierze Wyklęci - Serwis specjalny

- Pokój zagadek ma pokazać historię związaną z Żołnierzami Wyklętym w sposób bardziej rozrywkowy. To nauka przez zabawę. Gracze wchodząc do pomieszczenia przenoszą się do lat 40. XX wieku i dostają misję uwolnienia więźnia - opowiada Karol Madaj, współtwórca gry z biura edukacji narodowej IPN.

Jak podkreśla jednym z celów gry jest pokazanie emocji. Przedmioty, które znalazły się w pokoju zagadek pochodzą z posterunków UB. - To rodzaj muzeum w którym nie tylko oglądamy przedmioty, nie tylko możemy ich dotknąć, ale musimy ich użyć po to, żeby zrealizować zadanie. To zupełnie nowy poziom zaangażowania - mówi Karol Madaj.

Pokój Zagadek "Żołnierze Wyklęci" będzie dostępny dla graczy od 15 lutego w Centrum Edukacyjnym IPN przy ulicy Marszałkowskiej. Zapisy już trwają, szczegóły można znaleźć na stronie www.ipn.gov.pl/gry.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

PrzygotowałWitold Banach

Data emisji: 4.02.2017

Godzina emisji: 8.35

gs/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grand Prix konkursu IPN "Audycja Historyczna Roku" dla filmu "Obława"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 20:00
Film "Obława" Beaty Hyży-Czołpińskiej zdobył Grand Prix prezesa IPN w rozstrzygniętym w Białymstoku Ogólnopolskim Konkursie "Audycja Historyczna Roku". Film opowiada o obławie augustowskiej z lipca 1945 r., w której zginęło ok. sześciuset działaczy podziemia niepodległościowego.
rozwiń zwiń