Wiceminister kultury Jarosław Sellin w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 18:51
Jarosław Sellin, kilka dni temu, na antenie TVP przekonywał, że żaden duży kraj w UE "nie pozwoliłby sobie na taką dominację kapitału zagranicznego w mediach, jak to ma miejsce w Polsce".
Jarosław Sellin
Jarosław SellinFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Jeszcze przed wakacjami PiS chce przedstawić projekt ustawy w sprawie własności mediów. Ma ona określić maksymalny udział zagranicznego kapitału w prasie, radiu, telewizji i portalach internetowych w Polsce. Nad tzw. repolonizacją mediów pracuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uwaga PiS w kwestii repolonizacji mediów koncentruje się na segmencie prasy regionalnej i lokalnej. Wiceminister Jarosław Sellin mówił, że "jeśli chodzi o ilość nakładu poszczególnych tytułów, ten segment jest bardzo silnie zdominowany przez trzy konkretne koncerny medialne z konkretnego kraju, z Niemiec".

O prace nad ustawą zapytamy wiceministra Jarosława Sellina już w najbliższych "Sygnałach dnia". Początek rozmowy o godz. 7.15.

***

Na "Sygnały dnia" we wtorek (21.03) w godz. 6.10-9.00 zapraszają Piotr Gociek i Daniel Wydrych.

ab/mk

Zobacz więcej na temat: media publiczne media prasa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

List Marka Dekana. Sprawa stanie na sejmowej komisji kultury

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 17:10
Na środę zwołano nadzwyczajne posiedzenie sejmowej komisji kultury i środków masowego przekazu, która zajmie się listem szefa Ringier Axel Springer Media AG Marka Dekana - poinformowała posłanka Joanna Lichocka (PiS) na poniedziałkowej konferencji prasowej w Kaliszu. 
rozwiń zwiń