Tomasz Siemoniak: musimy pokazać obywatelom, jak złe są rządy PiS

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 08:58
- Politycy Nowoczesnej i PSL kierują się zdrowym rozsądkiem i mają równie ostrą, jak my, ocenę złych rządów Prawa i Sprawiedliwości - mówi w "Sygnałach dnia" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.
Audio
  • Tomasz Siemoniak o wotum nieufności wobec rządu, Antonim Macierewiczu i akcji sadzenia drzew (Sygnały dnia/Jedynka)

W środę odbędzie się w Sejmie kolejna runda konsultacji klubów opozycyjnych w sprawie wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. Po wtorkowym spotkaniu przedstawicieli PO i PSL, dziś dojdzie do rozmów Platformy z Nowoczesną. Na razie nie wiadomo jeszcze, które ugrupowania opozycyjne poprą wniosek.

Tomasz Siemoniak mówi, że Platforma Obywatelska liczy na to, że cała opozycja parlamentarna poprze wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. - Jestem dobrej myśli. Sądzę, że te dzisiejsze rozmowy będą znaczącym punktem do wspólnego głosowania - ocenia gość Jedynki. - Musimy pokazać obywatelom, jak złe są rządy PiS - dodaje.

Tomasz Siemoniak mówił także o zbliżającym się szczycie unijnym w Rzymie, "polowaniu" na Donalda Tuska oraz ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew zainicjowanej przez Platformę Obywatelską. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Tomasz Siemoniak (wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, były szef MON)

Data emisji: 22.03.2017

Godzina emisji: 8.16

kh/pg

Zapis rozmowy

Czytaj także

Paweł Rabiej: wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu mógł być silniejszy

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 08:55
- Wniosek Platformy Obywatelskiej byłby merytorycznie, formalnie, ale też i symbolicznie silniejszy, gdyby został przekonsultowany z całą opozycją i gdyby pod nim znalazły się podpisy nie tylko posłów PO, ale także Nowoczesnej i PSL- mówi w "Sygnałach dnia" Paweł Rabiej.
rozwiń zwiń