Nadzieja dla osób z problemami słuchu? Pionierska operacja w Kajetanach

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 09:20
Światowa premiera nowego zestawu implantu ucha środkowego odbyła się w czasie sympozjum trwającego w Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Operacje pokazowe z przeprowadził prof. Henryk Skarżyński.
Audio
  • Co nowego w leczeniu wad słuchu? (Jedynka/Sygnały dnia)

System Vibrant Soundbridge ze sprzęgaczem LP-Coupler zastosowany po raz pierwszy w implantach ucha środkowego pozwala leczyć nowe, docelowe grupy pacjentów. – System pozwala przenieść naturalny dźwięk o jeszcze większym natężeniu niż do tej pory, co w praktyce oznacza, że te osoby które nie miały korzyści z klasycznych rozwiązań, dzisiaj mogą je mieć – tłumaczy prof. Henryk Skarżyński.

Gość Jedynki precyzuje, że dotyczy to zwłaszcza osób, które słyszą tylko część dźwięków – zwłaszcza niskich – a nie słyszą wysokich.

International BONEBRIDGE & SOUNDBRIDGE Symposium 2017 to cykliczne spotkanie największych w świecie specjalistów w dziedzinie otochirurgii, audiologii i inżynierii biomedycznej zajmujących się w szczególności implantami słuchowymi. Do Kajetan przyjechało ponad 200 czołowych specjalistów z tych dziedzin z całego świata.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: prof. Henryk Skarżyński (dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu)

Data emisji: 01.04.2017

Godzina emisji: 7.15

zi/gs

Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński: technologia leczenia wad słuchu bardzo poszła do przodu

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 08:53
- To ważny dzień z punktu widzenia wszystkich, którzy mają problemy ze słuchem, ich rodzin i bliskich - mówi "Syganałach dnia" z okazji przypadającego w sobotę Międzynarodowego Dnia Implantu Ślimakowego prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.
rozwiń zwiń