X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Szwed: nie przewidujemy znaczących zmian w programie "Rodzina 500+"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 09:46
- Podstawowe kierunki programu "Rodzina 500+" będą dalej takie same. Zmiany dotyczą składania wniosków i uszczelnienia systemu wypłacania świadczeń - powiedział na antenie Jedynki wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Audio
  • Stanisław Szwed: nie ma potwierdzenia, że przez program 500+ ludzie zwalniają się z pracy (Jedynka/Sygnały dnia)

Dzisiaj Rada Ministrów zajmie się dokumentem o systemach wsparcia dla polskich rodzin, w tym podsumowaniem programu "Rodzina 500+", który wystartował 1 kwietnia zeszłego roku. 

Według danych na koniec lutego 2017 r. wsparciem z programu objęto ponad 3,82 mln dzieci do lat 18; do ponad 2,57 mln rodzin trafiło 21 mld zł. W pierwszym roku obowiązywania programu przeznaczono na niego ponad 17 mld zł, a w tym roku - ponad 23 mld zł.

- Podstawowe założenia programu będą dalej zachowane. Kwoty i granica wieku się nie zmieniają. Chcemy natomiast ułatwić przyjmowanie wniosków np. drogą elektroniczną. Zachętą ma być m.in. to, że osoby, które złożą wnioski onlinie, szybciej otrzymają świadczenia. Doprecyzujemy też niektóre zapisy, które spowodują uszczelnienie miejsc, gdzie te środki uciekają. Mowa np, o osobach, które żyją w konkubinacie i tego nie zgłaszają. Problemy są też z osobami, które prowadzą własność działalność gospodarczą, są na ryczałcie i same deklarują swoje dochody - powiedział Stanisław Szwed.

Wiceminister rodziny zapytany o osoby, które specjalnie zwalniają się z pracy, by otrzymać świadczenia, stwierdził, że "te dane się nie potwierdzają". - Na to nakłada się też bardzo niskie bezrobocie. Trudno szacować, że ktoś się zwolnił, bo chciał otrzymać świadczenie z programu. Niektóry osoby zwalniają się, bo po prostu nie odpowiada im wysokość płacy. Według naszych informacji zaledwie 30 proc. kobiet rezygnuje z pracy, bo chce wychowywać dzieci - dodał Szwed.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Stanisław Szwed (sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej)

Data emisji: 04.04.2017

Godzina emisji: 8.15

koz/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: nie będzie zmiany kluczowych elementów programu "Rodzina 500+"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 07:45
- Natomiast pewne korekty programu, nie tak istotne, jak zmiana wysokości świadczenia czy zmiana dostępności świadczenia poprzez określenie kryterium dochodowego, na pewno będą się pojawiały - mówiła w "Sygnałach dnia" minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń