X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nie musielibyśmy się zajmować sądami, gdyby działały dobrze"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 08:01
- Ja i minister Ziobro nie musielibyśmy się zajmować sądami, gdyby działały dobrze. Państwo bardzo dobrze wiedzą, że w polskich sądach można czekać 15 lat na wyrok, a potem, jak się go otrzymuje, jest bardzo wątpliwej jakości - mówił na antenie radiowej Jedynki Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.
Audio
  • Patryk Jaki o reformie sądownictwa (Jedynka/Sygnały dnia)

Do Sejmu trafił projekt reformy Krajowej Rady Sądownictwa. Nowe prawo miałoby wejść w życie od lipca br. Kontrowersje wzbudza fakt, że do końca 2017 roku minister sprawiedliwości będzie mógł wymienić dowolnego sędziego, jak donoszą media, "bez podania powodu".

- To oczywiście nieprawda, że bez podania powodu. Chcemy zmienić realnie polski wymiar sprawiedliwości. Wiele osób myślało: "oni gadają, tak jak wszyscy przez 27 lat, a nic nie zrobią". A tu się okazuje, że to się dzieje naprawdę. My jesteśmy zdeterminowani, żeby przeprowadzić poważną reformę sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości. Ta ustawa jest jedną z kilkunastu, którą przygotowaliśmy w tym zakresie, naprawdę porządnie chcemy zmienić sądy - podkreślił Jaki.

- Ja i minister Ziobro nie musielibyśmy się zajmować sądami, gdyby działały dobrze. Państwo bardzo dobrze wiedzą, że w polskich sądach można czekać 15 lat na wyrok, a potem, jak się go otrzymuje, jest bardzo wątpliwej jakości. Chcemy to radykalnie zmienić. Jakaś taka opowieść o tym, że teraz to jest zamach na niezawisłość sędziowską, a dzisiaj to jest dobrze, to może jest dobra dla elit. Mamy 27 lat zaległości jeśli chodzi o sądownictwo, a złośliwi mogliby dodać do tego okres PRL-u - tłumaczył wiceminister. - Kiszczak i Jaruzelski zgodzili się przeprowadzić transformację, ale w zamian za to zagwarantowali sobie, że zatrzymają wszystkie sądy i trybunały - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Patryk Jaki (wiceminister sprawiedliwości)

Data emisji: 13.04.2017

Godzina emisji: 7.15

dcz/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: będę popierał reformę wymiaru sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 15:39
Wicepremier Jarosław Gowin powiedział w czwartek, że będzie popierał reformę wymiaru sprawiedliwości. - Bez reformy wymiaru sprawiedliwości ani nie będziemy mieli społecznego poczucia, że żyjemy w sprawiedliwym kraju, ani polska gospodarka nie będzie rozwijać się dobrze – mówił.
rozwiń zwiń