Ryszard Czarnecki: debaty w PE ws. Polski nie miały żadnego znaczenia

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 08:51
- Poza pierwszą debatą, na której był "pierwszy garnitur" polityków europarlamentu, w kolejnych głównie występowali posłowie z tylnych rzędów - mówi w "Sygnałach dnia" wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. 
Audio
  • Ryszard Czarnecki o sytuacji Polski w Unii, wyborach we Francji i Bartłomieju Misiewiczu (Sygnały dnia/Jedynka)

Zdaniem Ryszarda Czarneckiego, mimo tego, że w Parlamencie Europejskim odbyły się już cztery debaty ws. Polski, wszystkie były "kompletnie nieefektywne".  - To nie miało żadnego praktycznego znaczenia. Oczywiście były przyjmowane rezolucje, ale przypomnę - rząd Viktora Orbana też przeżył 4 debaty i 3 rezolucje i nie miało to żadnego wpływu na ekonomię w Budapeszcie. Przeciwnie, Parlament Europejski krytykował Węgry, a one w tym czasie zwiększały PKB na głowę mieszkańca oraz liczbę zagranicznych inwestycji u siebie. To samo dzieje się w Polsce - ocenia gość Jedynki. 

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego mówi, że nie wydaje mu się, aby w najbliższych tygodniach czy miesiącach nastąpiła "jakaś specjalna akcja przeciwko Polsce". - Jeżeli czegoś się obawiam, to ostrych nacisków na Polskę w kontekście przyjmowania imigrantów, głównie spoza Europy - informuje Ryszard Czarnecki. - Ale polski rząd nie da się zaszantażować ani sterroryzować. Żadnych uchodźców wbrew polskiej opinii publicznej nie przyjmiemy - dodaje rozmówca Piotra Goćka. 

Ryszard Czarnecki mówił także o wyborach prezydenckich we Francji oraz o komisji, która zajmie się dzisiaj sprawą Bartłomieja Misiewicza. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Ryszard Czarnecki (wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, PiS)

Data emisji: 13.04.2017

Godzina emisji: 8.15

kh/mg

Zapis rozmowy

Czytaj także

Imigranci w Europie. Ryszard Czarnecki: Polska się nie ugnie

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 09:24
- Naciski polityków unijnych są niedopuszczalne. Polityka migracyjna w sensie traktatowym zawsze była domeną poszczególnych krajów członkowskich - mówi w "Sygnałach dnia" europoseł PiS.
rozwiń zwiń