Borys Budka: jeżeli będziemy o czymkolwiek rozmawiać, to na debatach, publicznie

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 09:36
To, co dzieje się w parlamencie, bardzo często nie jest tak dobrze relacjonowane, jak byłoby w widowiskowej, z puntu widzenia odbiorcy, debacie - powiedział w "Sygnałach dnia" Borys Budka z Platoformy Obywatelskiej.
Audio
  • Borys Budka o potrzebie publicznych debat (Jedynka/Sygnały dnia)

Platforma Obywatelska chce zmierzyć się z rządem Beaty Szydło w debatach programowych, między innymi na temat spraw gospodarczych, zagranicznych i wojskowych. Premier Beata Szydło przypomina jednak, że PO nie odpowiedziała jeszcze na cztery pytania, postawione przez Prawo i Sprawiedliwość w ubiegłym tygodniu.

- Jeżeli będziemy o czymkolwiek rozmawiać, to na debatach, publicznie - powiedział Borys Budka. - Polacy oczekują tego, by wyjaśniać, jakie ktoś ma wizje kraju po rządach PiS - przekonywał poseł PO i wyjaśnił, że byłaby to również dobra okazja do zmierzenia się z daleko idącą propagandą, którą uprawiają rządzący. 

- Godzinna rozmowa między ministrem Waszczykowskim a byłym ministrem Trzaskowskim przyciągnęłaby dużo osób ciekawych, jakie są wizje i priorytety polityki zagranicznej - argumentował gość Jedynki. 

Jego zdaniem, wyborcy wyraźnie wskazują w sondażach, kto stanowi alternatywę dla PiS. - PiS zadaje swoje pytania, kieruje przekaz wyłącznie do nas. Tu widzi zagrożenie dla upadku swoich rządów - dodał Borys Budka. 

Poseł PO skomentował też informacje o rozmowach między Jarosławem Kaczyńskim i Grzegorzem Schetyną o zmianie ordynacji wyborczej. Mówił również o pomyśle PO na zmianę w programie 500+. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Borys Budka (poseł PO)

Data emisji: 10.05.2017

Godzina emisji: 8.15

fc/pg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PO chce debaty z PiS nt. programu. "Proponuję to Jarosławowi Kaczyńskiemu, premier Beacie Szydło, żeby podjęli tę rękawicę"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 13:24
PO chce cyklu debat z ministrami rządu Beaty Szydło i z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Na początek proponuje tematykę związaną z gospodarką i finansami publicznymi, gdzie rozmawiać mieliby wicepremier Mateusz Morawiecki i główny ekonomista PO Andrzej Rzońca.
rozwiń zwiń