X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef MSWiA o przyjmowaniu migrantów: nie można kuglować bezpieczeństwem

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 08:06
- Stosowanie metody relokacji potęguje tylko konflikt - mówi szef MSWiA Mariusz Błaszczak komentując zapowiedzi Komisji Europejskiej o postępowaniach wobec Polski za odmowę przyjęcia uchodźców.
Audio
  • Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak potwierdza stanowisko premier Beaty Szydło w sprawie migrantów (Sygnały dnia/Jedynka)

Jak w radiowej Jedynce mówił szef MSWiA, rząd, stojąc na stanowisku nieprzyjmowania uchodźców, ma na względzie bezpieczeństwo Polaków. – Pamiętajmy o tym, co wydarzyło się na zachodzie Europy, pamiętajmy o zamachach terrorystycznych. To jest problem zachodu Europy, dlatego, że te państwa miały swego czasu kolonie, one korzystały z bogactwa Afryki czy Azji – mówił Błaszczak, tłumacząc, że właśnie teraz te państwa płacą za to rachunek. – A dziś jest próba przerzucenia spłaty tych rachunków również na Polskę. To jest po prostu nieuczciwe – dodał.

uchodźcy_1200_DOB.jpg
KE grozi Polsce postępowaniami ws. nieprzyjmowania uchodźców

W ocenie szefa resortu spraw wewnętrznych stosowanie metody przymusowej relokacji imigrantów potęguje konflikt wokół tej sprawy. – Jeżeli handlarze ludźmi słyszą, że ci, których dostarczą do Europy, znajdą schronienie w innych państwach, to tym bardziej zabierają się do przestępczych czynów – mówił Mariusz Błaszczak.

Tłumacząc w radiowej Jedynce niezmienną postawę polskich władz, szef MSWiA zwracał uwagę, że przyjmowaniu migrantów przeciwni są także Polacy. – Tu chodzi o bezpieczeństwo Polski i Polaków. Poprzedni rząd koalicji PO-PSL rzeczywiście kuglował bezpieczeństwem – mówił Mariusz Błaszczak, dodając, że sondaże jednoznacznie wskazują na to, że Polacy są przeciwni przyjmowaniu imigrantów. – Takie dane podaje CBOS: 74 procent Polaków jest przeciwnych przyjmowaniu uchodźców, 23 procent jest za, a tylko 3 nie ma zdania, no to mamy wykrystalizowane opinie – zaznaczał Błaszczak.


zio szyd 1200.jpg
Kryzys migracyjny. Premier: Polska nie ma możliwości przyjmowania uchodźców

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy


***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji)

Data emisji: 17.05.2017

Godzina emisji: 7.13

dad/zi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak