Andrzej Grzyb: procedura przeciw Polsce to jedno z 137 postępowań Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 07:38
- Komisja prowadzi 137 postępowań w sprawie naruszenia traktatów. I to jest jedno z tych 137, choć ze względu na towarzyszący temu poziom emocji i zainteresowania na pewno przywiązujemy do tego dużą wagę - mówił o procedurze nałożenia na Polskę, Węgry i Czechy samkcji KE Andrzej Grzyb, europoseł PSL. 
Audio
  • Europoseł PSL Andrzej Grzyb podkreślił, że postępowanie przeciwko Polsce to jedno z wielu postępowań KE (Sygnały dnia/Jedynka)
Andrzej Grzyb
Andrzej GrzybFoto: źr. http://andrzejgrzyb.eu

Komisja Europejska w środę formalnie wszczęła procedurę przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku z "niewywiązywaniem się przez te państwa" z zobowiązań w sprawie relokacji uchodźców. Kraje te mają miesiąc na wystosowanie odpowiedzi do KE.

- W Unii Europejskiej negocjacje toczą się codziennie. Ta ostatnia decyzja Komisji Europejskiej w moim przekonaniu była nieuchronna z tego względu, że jest ogromny nacisk innych państw do których ci uchodźcy spływają - mówił polityk. 

- Słyszeliśmy ostatnio, co może się wydarzyć przy konstrukcji budżetu na kolejną 7-letnią perspektywę finansową. Być może będzie próba powiązania różnych polityk i poziomu ich finansowania z określonymi zachowaniami państw członkowskich - podkreślił Grzyb.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Andrzej Grzyb (europoseł PSL)

Data emisji: 16.06.2017

Godzina emisji: 7.14

dcz/ag

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Wiceszef MSZ: Polska gotowa do obrony swoich racji w sprawie uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 16:03
Komisja Europejska zdecydowała o wszczęciu wobec Polski, Czech i Węgier formalnej procedury o naruszenie prawa Unii Europejskiej w związku z niewypełnianiem przez te kraje decyzji dotyczącej relokacji uchodźców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Waszczykowski: nie ma żadnego uzasadnienia, aby łączyć kwestie migrantów z funduszami strukturalnymi

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 17:20
- Decyzja Komisji Europejskiej o wszczęciu wobec Polski, Węgier i Czech procedury w związku z nieprzyjęciem uchodźców jest niesprawiedliwa, widzimy tutaj podwójne standardy - powiedział w środę szef MSZ Witold Waszczykowski. Zapowiedział, że Polska będzie w związku z tym bronić się.
rozwiń zwiń