X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezes PSL: Fundusz Dróg Samorządowych to sięganie do kieszeni Polaków

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 07:40
- To jest sięganie do kieszeni naszych rodaków w momencie, kiedy budżet takiej potrzeby nie ma - mówił w "Sygnałach dnia" Władysław Kosiniak-Kamysz o ustawie ws. finansowania Funduszu Dróg Samorządowych dodatkową opłatą do paliwa.
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz o wniosku o odwołanie Krzysztofa Jurgiela i finansowaniu Funduszu Dróg Samorządowych z dodatkowej opłaty paliwowej (Sygnały Dnia/Jedynka)
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-KamyszFoto: Wojciech Kusiński/ Polskie Radio
Obejrzyj
201707120715_kosiniakkamysz.mp4

W Sejmie odbędzie się dziś pierwsze czytanie projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Zgodnie z projektem posłów PiS fundusz ma być zasilany wpływami z tak zwanej opłaty drogowej, która będzie wliczana w cenę paliwa. Jej wysokość netto w przypadku benzyn i oleju napędowego ma wynieść 20 groszy za litr. W przypadku gazu opłata drogowa to prawie 37 groszy za 1 kilogram. Stawki te mają podlegać corocznej waloryzacji.

Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał, że w jego opinii lepszym rozwiązaniem byłoby przeznaczenie na Fundusz Dróg Samorządowych części z zysku wypracowanego przez Narodowy Bank Polski. - Na przykład żeby połowa z zysku NBP szła na remonty dróg rządowych - zaproponował polityk PSL. Jak przyznał, PiS jest niewiarygodny w propozycjach ws. dróg samorządowych. - W tym roku w budżecie (rząd - przyp.red.) obciął finansowanie dróg samorządowych o 200 milionów - mówił gość Jedynki.

- My nie wierzymy, że te pieniądze pójdą na drogi. Gdyby tak się działo, to już dzisiaj PiS z nadwyżki budżetowej, z pieniędzy NBP czy nie obcinając założeń długoletniego planu finansowego, nie zmniejszałby finansowania dróg lokalnych - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider Ludowców odniósł się też do stwierdzenia, że detaliczny odbiorca nie odczuje tej dopłaty, ponieważ zostanie ona zrównoważona przez niską cenę ropy na światowych rynkach. - Cena na giełdach światowych w małym stopniu zależy od nas. Prognozy mogą być optymistyczne, ale podwyżka zostanie na lata. Czy rząd nam zagwarantuje, że jeżeli ceny benzyny wzrosną, to obniży opłatę paliwową i wycofa się z Funduszu Dróg Samorządowych? - pytał Kosiniak-Kamysz.

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Piotr Gociek i Daniel Wydrych.

Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (poseł, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego)

Data emisji: 12.07.2017

Godzina emisji: 07.14

dad/pg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm wznowił posiedzenie. Będzie nowy podatek w paliwie?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 12:46
Po godz. 10. Sejm wznowił przerwane w piątek posiedzenie. Posłowie zajmą się wnioskiem PSL o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela. Rozpatrzą też projekt ustawy autorstwa posłów PiS o Funduszu Dróg Samorządowych.
rozwiń zwiń