"Dla KGHM i dla naszych akcjonariuszy to było dobre 20 lat"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 11:08
- Inwestorzy indywidualni to około 10 procent naszego akcjonariatu. Ponad 30 procent ma Skarb Państwa. Zdecydowana większość akcji jest natomiast w rękach dużych funduszy inwestycyjnych i instytucji finansowych - mówi w "Sygnałach dnia" Radosław Domagalski–Łabędzki, prezes KGHM Polska Miedź S.A.
Audio
  • Radosław Domagalski–Łabędzki o 20 latach KGHM na Giełdzie Papierów Wartościowych (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Radosław Domagalski–Łabędzki o 20 latach KGHM na Giełdzie Papierów Wartościowych (Sygnały dnia/Jedynka)

W poniedziałek (10.07) minęło 20 lat od debiutu KGHM na Giełdzie Papierów Wartościowych. - Jesteśmy jedyną polską globalną spółką. Zainwestowaliśmy za granicą kilkanaście miliardów złotych, najwięcej jeśli chodzi o polski kapitał. Przede wszystkim jednak KGHM jest spółką nierozerwalnie złączoną z Dolnym Śląskiem. To tu mamy nasz największy plan rozwojowy. Będziemy inwestować miliardy złotych w rozwój naszych aktywów krajowych - podkreśla prezes Radosław Domagalski–Łabędzki.

Jakie były rekordowe kursy akcji KGHM? Czy inwestycja w chilijską kopalnię Sierra Gorda była błędem? Ile jeszcze lat potrwa wydobycie w Lubińsko-Głogowskim Zagłębiu Miedziowym? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Radosław Domagalski–Łabędzki (prezes KGHM Polska Miedź S.A.)

Data emisji: 12.07.2017

Godzina emisji: 8.16

pg/ag

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcjonariusze KGHM zdecydowali o wypłacie 1 zł dywidendy na akcję

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 12:51
Akcjonariusze KGHM zdecydowali na środowym walnym zgromadzeniu o wypłacie 200 mln zł dywidendy z zysków z lat ubiegłych. Dywidenda na akcję wyniesie 1 zł.
rozwiń zwiń