"Opozycja manipuluje faktami". Jan Maria Jackowski o projekcie ustawy o Sądzie Najwyższym

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 08:08
Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski mówił w "Sygnałach dnia", że zaproponowane przez jego partię zmiany w sądownictwie nie oznaczają, że minister sprawiedliwości zyska kompetencję wybierania sędziów Sądu Najwyższego.
Audio
  • Jan Maria Jackowski o reformie wymiaru sprawiedliwości (Sygnały dnia/Jedynka)

W ubiegłym tygodniu do Sejmu trafił poselski projekt ustawy w tej sprawie. Zakłada on między innymi wygaszenie kadencji obecnych sędziów Sądu Najwyższego z wyjątkiem tych, którzy zostaną wskazani przez ministra Zbigniewa Ziobrę.

Jan Maria Jackowski podkreślił, że projekt nie oznacza jednak zmian w sposobie powoływania sędziów Sądu Najwyższego. Jak mówił, w sprawie ustaw o sądownictwie opozycja manipuluje faktami albo mija się z prawdą.

- Twierdzenie, że minister sprawiedliwości będzie bezpośrednio mianował sędziów Sądu Najwyższego jest manipulacją. Procedury wyłaniania sędziów na przyszłość pozostaną co do zasady takie same - podkreślił gość Jedynki.

Senator PiS dodał, że absolutnym kłamstwem jest również sugerowanie, że to minister sprawiedliwości będzie dyktował wyroki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jan Maria Jackowski (senator PiS)

Data emisji: 17.07.2017

Godzina emisji: 7.15

mr/pg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łańcuch światła przed Sądem Najwyższym. Protesty przeciwko zmianom w sądownictwie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 06:40
Tysiące osób protestowały w niedzielę wieczorem przed budynkiem Sądu Najwyższego w Warszawie przeciw projektom reform wymiaru sprawiedliwości - autorstwa PiS. Protestujący przynieśli ze sobą zapalone świece. Część trzymała w rękach flagi biało-czerwone i unijne. Zgodnie z prośbą organizatorów, nie mieli ze sobą transparentów.
rozwiń zwiń