X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Opozycja manipuluje faktami". Jan Maria Jackowski o projekcie ustawy o Sądzie Najwyższym

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 08:08
Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski mówił w "Sygnałach dnia", że zaproponowane przez jego partię zmiany w sądownictwie nie oznaczają, że minister sprawiedliwości zyska kompetencję wybierania sędziów Sądu Najwyższego.
Audio
  • Jan Maria Jackowski o reformie wymiaru sprawiedliwości (Sygnały dnia/Jedynka)

W ubiegłym tygodniu do Sejmu trafił poselski projekt ustawy w tej sprawie. Zakłada on między innymi wygaszenie kadencji obecnych sędziów Sądu Najwyższego z wyjątkiem tych, którzy zostaną wskazani przez ministra Zbigniewa Ziobrę.

Jan Maria Jackowski podkreślił, że projekt nie oznacza jednak zmian w sposobie powoływania sędziów Sądu Najwyższego. Jak mówił, w sprawie ustaw o sądownictwie opozycja manipuluje faktami albo mija się z prawdą.

- Twierdzenie, że minister sprawiedliwości będzie bezpośrednio mianował sędziów Sądu Najwyższego jest manipulacją. Procedury wyłaniania sędziów na przyszłość pozostaną co do zasady takie same - podkreślił gość Jedynki.

Senator PiS dodał, że absolutnym kłamstwem jest również sugerowanie, że to minister sprawiedliwości będzie dyktował wyroki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jan Maria Jackowski (senator PiS)

Data emisji: 17.07.2017

Godzina emisji: 7.15

mr/pg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łańcuch światła przed Sądem Najwyższym. Protesty przeciwko zmianom w sądownictwie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 06:40
Tysiące osób protestowały w niedzielę wieczorem przed budynkiem Sądu Najwyższego w Warszawie przeciw projektom reform wymiaru sprawiedliwości - autorstwa PiS. Protestujący przynieśli ze sobą zapalone świece. Część trzymała w rękach flagi biało-czerwone i unijne. Zgodnie z prośbą organizatorów, nie mieli ze sobą transparentów.
rozwiń zwiń