Piotr Apel: Kukiz'15 ma własne pomysły dotyczące reformy sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 09:26
- Całe sądownictwo musi ulec reformie i musi być kontrolowane. Jedyną grupą, która może to robić są obywatele - mówił w "Sygnałach dnia" Piotr Apel (Kukiz'15).
Audio
  • Piotr Apel o reformie sądownictwa (Sygnały dnia/Jedynka)

W parlamencie ma się dzisiaj odbyć zorganizowane przez Nowoczesną spotkanie ugrupowań opozycyjnych, podczas którego ma zostać zawiązana federacja klubów i kół opozycyjnych. Jej celem ma być przeciwdziałanie reformom Prawa i Sprawiedliwości. Kukiz '15 nie potwierdził swojego udziału w tym spotkaniu.

Piotr Apel tłumaczył, że jego ugrupowanie chce merytorycznej dyskusji na temat reformy sądownictwa i ma przygotowane własne propozycje. Jak mówił, wybór członków Krajowej Rady Sądownictwa powinien odbywać się bezpośrednio przez obywateli w głosowaniu. - Trzeba też ustanowić sędziów pokoju - podkreślił gość Jedynki.

Ponadto poseł Kukiz'15 uważa, że należy trzymać się trójpodziału władzy. Jak mówił, jedyne co łączy władzę sądowniczą, wykonawczą i ustawodawczą to odpowiedzialność przed obywatelem.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Piotr Apel (Kukiz'15)

Data emisji: 17.07.2017

Godzina emisji: 7.15

mr/pg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Opozycja manipuluje faktami". Jan Maria Jackowski o projekcie ustawy o Sądzie Najwyższym

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 08:08
Senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski mówił w "Sygnałach dnia", że zaproponowane przez jego partię zmiany w sądownictwie nie oznaczają, że minister sprawiedliwości zyska kompetencję wybierania sędziów Sądu Najwyższego.
rozwiń zwiń