Tour de Pologne. Czesław Lang: nasz wyścig to kolarska Liga Mistrzów. To w Polsce zaczynali kariery Sagan i Contador

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 09:16
- Kibice kochają kolarstwo, bo to dyscyplina wyjątkowa. To kolarze jadą do kibiców - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne. 74. edycja wyścigu startuje w sobotę w Krakowie.  
Audio
  • Czesław Lang w "Sygnałach dnia" o Tour de Pologne (Jedynka)
Czesław Lang
Czesław LangFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

Rywalizacja w Tour de Pologne rozpocznie w sobotę etapem o długości 130 km ze startem i metą w Krakowie. Start o godzinie 13.15. Potem zawodnicy będą finiszować w Katowicach, Szczyrku, Zabrzu, Rzeszowie, Zakopanem i Bukowinie Tatrzańskiej. 

Czytaj więcej
Peter Sagan 1200 f.jpg
Tour de Pologne 2017 w Polskim Radiu od startu do mety wyścigu

- W ostatnich kilku latach, na startach, premiach, metach i wzdłuż całej trasy, w ciągu siedmiu dni wyścigu, Tour de Pologne gromadzi ponad trzy miliony widzów. Widać radość i entuzjazm i to jest największa nagroda dla nas - organizatorów i dla kolarzy - podkreśla gość "Sygnałów dnia". 

Wyścig Tour de Pologne to kolarska Liga Mistrzów, tak jak Tour de France czy Giro d'Italia. - Od strony sportowej osiągnęlismy top topów, tu już nic więcej nie możemy zrobić, choć nasz wyścig się różni, bo ma siedem etapów, a nie 21, ale ma swoją historię i swój charakter, bo to jest taki wyścig, który odkrywa gwiazdy - podkreśla Czesław Lang i dodaje, że to na polskim wyścigu swoją karierę rozpoczynał Alberto Contador czy Peter Sagan.

Jak organizuje się tak wielką imprezę? Co stresuje najbardziej dyrektora wyścigu? Jaką "cichą umowę" Czesław Lang miał z Rafałem Majką? Jak technika wpłynęła na sytuację w peletonie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Trasa 74. Tour de Pologne:

29.07,1. etap: Kraków - Kraków (130 km)

30.07, 2. etap: Tarnowskie Góry - Katowice (142 km)

31.07, 3. etap: Jaworzno - Szczyrk (161 km)

01.08, 4. etap: Zawiercie - Zabrze (238 km)

02.08, 5. etap: Nagawczyna - Rzeszów (130 km)

03.08, 6. etap: Wieliczka - Zakopane (189 km)

04.08, 7. etap: Bukowina Tatrzańska - Bukowina Tatrzańska (132 km)

Polskie Radio, patron medialny imprezy, zaprasza słuchaczy na specjalne audycje oraz relacje na żywo, które w radiowej Jedynce przeprowadzą Włodzimierz Rezner i Krzysztof Kuzak.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Czesław Lang (dyrektor Tour de Pologne)

Data emisji: 29.07.2017

Godzina emisji: 8.13

ah/mg