Jak zadbać o nasze zwierzęta w czasie wakacyjnego urlopu?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 09:28
- Zwierzę to też członek rodziny. To ogromna odpowiedzialność za istotę, która jest razem z nami, dlatego powinniśmy o nią odpowiednio zadbać, szczególnie w czasie naszego urlopu - powiedziała na antenie Jedynki Anna Zielińska z Fundacji Viva!
Audio
  • Anna Zielińska o postępowaniu ze zwierzętami w czasie urlopu (Sygnały dnia/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: AlesiaKan/Shutterstock.com

Jak co roku w okresie wakacyjnym wraca pytanie o to, co powinniśmy zrobić z naszymi pupilami. Lepiej wziąć je z nami w podróż, czy może zostawić pod opieką znajomych w domu? Na te pytania odpowiadała w "Sygnałach dnia" Anna Zielińska z Fundacji Viva!

- Przede wszystkim pamiętajmy, że są zwierzęta, które boją się podróży i nowych miejsc. Wtedy lepszym wyjściem będzie zostawienie naszego pupila w domu. Ważne, by osoba, która będzie do niego przychodziła w czasie naszej nieobecności, była mu dobrze znana. Trzeba zostawić wszystkie numery kontaktowe i informacje, np. czy przyjmuje leki. Jeżeli nikt z naszych znajomych nie może nam pomóc, wtedy możemy zdecydować się na usługi petsittera. Jest to profesjonalna osoba, która z pewnością w odpowiedni sposób zajmie się naszym zwierzakiem. Inną opcją jest też hotel dla zwierząt – powiedziała Anna Zielińska.

Przedstawicielka Fundacji Viva! dodała, że zanim weźmiemy naszego pupila na dłuższy urlop, najpierw powinniśmy zacząć od krótkich wyjazdów, by sprawdzić jego reakcję na podróżowanie.  - Jeżeli już zabierzemy zwierzę ze sobą, pamiętajmy o kilku rzeczach. Transport musi być odpowiednio przygotowany - pasy bezpieczeństwa dotyczą nie tylko ludzi, dlatego zwierzę powinno być w szelkach lub kontenerku przewozowym. Pamiętajmy o butelce wody. Nasz pupil powinien być też odpowiednio oznaczony. Pamiętajmy, że mikroczipu nie da się zgubić, ale nie zapominajmy też o numerze telefonu zapisanym na obroży. Dobra wiadomość jest też taka, że coraz więcej hoteli i pensjonatów przyjmuje zwierzęta. To samo dotyczy plaż – powiedziała Zielińska.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Anna Zielińska (Fundacja Viva!)

Data emisji: 29.07.2017

Godzina emisji: 7.13

koz/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Apel fundacji VIVA: zwierzę to nie prezent

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2016 10:43
- Prezent to przedmiot, rzecz, coś co możemy oddać czy zamienić. A zwierzę to żywa istota, która czuje i myśli tak samo jak my - ludzie. Bardzo przywiązuje się do człowieka i należy je traktować jak członka rodziny - tłumaczyła wiceprzewodnicząca fundacji VIVA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt ustawy o ochronie zwierząt po pierwszym czytaniu

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 11:50
Nowelizację przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Jej celem ma być zapobieganie popełnianiu kolejnych przestępstw wobec zwierząt i poprawa ich ochrony. Resort proponuje też zaostrzenie kar za zabijanie i znęcanie się nad zwierzętami - z dwóch do trzech lat więzienia. W przypadku czynów ze szczególnym okrucieństwem - z trzech do pięciu lat. O ustawie o ochronie zwierząt mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Wyszyński z Fundacji VIVA.
rozwiń zwiń