X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Ołdakowski: gdzie lepiej, jak nie w MPW, tłumaczyć historię Polski w XX wieku?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 08:03
- Gdzie lepiej, jak nie w Muzeum Powstania Warszawskiego, wytłumaczyć osobom z zagranicy skomplikowany los Polski w XX wieku? Wytłumaczyć, że dla Polski XX wiek to była walka z dwoma totalitaryzmami, walka o odzyskanie niepodległości? I że skutki II wojny światowej w Polsce skończyły się w 1989 roku? - pytał na antenie radiowej Jedynki Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. 
Audio
  • Jan Ołdakowski podkreślił, że wśród odwiedzających Muzeum jest coraz więcej obcokrajowców (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Wicedyrektor MPW Pawel Ukielski o Powstaniu Warszawskim. Rozmawia Grzegorz Frątczak (Ekspres Jedynki)

Trwają obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. - 100 lat to bardzo wiele przeżyć, to moje ostatnie spotkanie z wami. Wybaczcie moje chaotyczne słowa, ale moje serce jest przepełnione radością, że jestem tutaj wśród was. Śp. Lech Kaczyński, syn powstańca, czuł najlepiej, co przeżyliśmy. Dziękuję jeszcze raz wolontariuszom za pracę, proszę młodzież, by nie zapomniała, że Polska musi istnieć wolna - mówił podczas wczorajszych uroczystości w Muzeum Powstania Warszawskiego gen. Ścibor-Rylski.

- Powstańców żyje pewnie około 2 tysięcy, ale zdrowie pozawala przychodzić na uroczystości tylko kilkuset, ale to zawsze są bardzo wzruszające uroczystości. Jeżeli są takie momenty, gdy 100-letni generał żegna się ze swoimi podwładnymi i mówi, że ostatni raz się spotykają, to wzruszenie jest powszechne - stwierdził Ołdakowski.

Gość radiowej Jedynki podkreślił coraz większe zaangażowanie młodzieży w organizację obchodów. - W tych obchodach biorą udział cztery główne organizacje harcerskie. Jest też 700 wolontariuszy, nie tylko z Warszawy, ale z całej Polski i z Europy, co nas szczególnie wzrusza - dodał.

Prowadzący zauważył, że po Euro 2012, po Światowych Dniach Młodzieży, po przemowie Donalda Trumpa pod pomnikiem Powstania oraz po wizycie brytyjskiej pary książęcej, świat wie coraz więcej o Powstaniu Warszawskim, a goście uważają za oczywiste, żeby odwiedzić miejsca jego pamięci.

- Widzimy efekt prezydenta Trumpa, widzimy efekt pary książęcej, dlatego że są dni, w których kolejka do Muzeum Powstania Warszawskiego składa się w połowie z obcokrajowców. Nigdy tak nie było, zawsze to było około kilkunastu procent. To miejsce w historii Polski zostało podkreślone przez te dwie ważne wizyty - podkreślił dyrektor MPW. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego) 

Data emisji: 01.08.2017

Godzina emisji: 7.14

dcz/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

73. rocznica Powstania Warszawskiego. Obchody przed pomnikiem Żołnierzy "Żywiciela"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 14:34
Złożeniem kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy "Żywiciela" na warszawskim Żoliborzu uczczono w sobotę zbliżającą się 73. rocznicę powstania warszawskiego. Powstanie w tej dzielnicy zaczęło się 1 sierpnia 1944 r. jeszcze przed godziną "W".
rozwiń zwiń