X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rewolucyjne" zmiany w ochronie danych osobowych. "To jest ogromny pakiet"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 08:56
- To jest ogromny pakiet. Chcemy przyznać obywatelom 21 dni na same konsultacje, uwag wpłynie prawdopodobnie ponad tysiąc, do każdej z nich musimy się odnieść - mówił o zmianach w systemie ochrony danych osobowych Maciej Kawecki, koordynator krajowej reformy ochrony danych osobowych w Ministerstwie Cyfryzacji.
Audio
  • Maciej Kawecki o zmianach w ochronie danych osobowych (Sygnały dnia/Jedynka)

Prowadzący zapytał o termin powołania nowego Urzędu Ochrony Danych Osobowych, który ma zastąpić GIODO (Główny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych). Jest to dostosowanie polskiego prawa do przepisów unijnych.

- W tym momencie kończymy już konsultacje z właściwymi resortami, więc mam nadzieję, że rzeczywiście będzie to przyszły tydzień (…) To jest ogromny pakiet. Chcemy przyznać obywatelom 21 dni na same konsultacje, uwag wpłynie prawdopodobnie ponad tysiąc, do każdej z nich musimy się odnieść - podkreślił Maciej Kawecki.

Przedstawiciel Ministerstwa Cyfryzacji zaznaczył, że do nowego prawa będą się musieli przystosować zwłaszcza przedsiębiorcy. - Musimy przyjąć cały pakiet legislacyjny najpóźniej do maja 2018 roku. Natomiast przedsiębiorcom, i nie tylko, zależy na długim vacatio legis, ponieważ to są zmiany rewolucyjne dla działalności gospodarczej. Dzisiaj mówimy o internecie, to też będzie wymagać zmiany struktury serwisów internetowych, a to wszystko wymaga również wiedzy, jak ten system prawny będzie wyglądał - tłumaczył ekspert.  

- Jeżeli Unia Europejska odpowiednio wcześnie przyjęłaby akt prawny, to vacatio legis mogłoby trwać i rok, ale akt prawny został przyjęty rok temu, a więc tyle czasu nie mamy. Będziemy chcieli, aby to było parę miesięcy - zaznaczył Kawecki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: dr Maciej Kawecki (koordynator krajowej reformy ochrony danych osobowych w Ministerstwie Cyfryzacji)

Data emisji: 02.08.2017

Godzina emisji: 8.17

dcz/pg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Doradca ministra cyfryzacji: nie szafujmy informacjami o sobie

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2017 09:30
- Jedną z najważniejszych wartości we współczesnym świecie jest informacja. Dlatego musimy uważać, zamieszczając w Internecie, np. na portalach społecznościowych, informacje o nas samych – mówił w "Sygnałach dnia" doradca ministra cyfryzacji Maciej Kawecki. I zapowiedział zmiany w prawie.
rozwiń zwiń