Borys Budka lepszym liderem dla PO? "Zespół jest obecnie najważniejszy"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 09:07
- Tworzymy w Platformie Obywatelskiej zgrany zespół, w którym dobrze nam się pracuje. Osobiste ambicje powinniśmy na ten moment odłożyć na bok – powiedział na antenie Jedynki poseł PO Borys Budka.
Audio
  • Borys Budka o sondażu ws. liderów opozycji (Sygnały dnia/Jedynka)
Borys Budka
Borys Budka Foto: W. Kusiński/PR

Borys Budka byłby lepszym liderem dla Platformy Obywatelskiej niż Grzegorz Schetyna - wynika z najnowszego sondażu IPSOS dla OKO.press. Poseł PO uzyskał 28 procent głosów wśród zwolenników tej partii. Lepszy wynik od Schetyny (13 procent) otrzymał też Rafał Trzaskowski (25 procent) oraz była premier Ewa Kopacz (23 procent).

- Z przyjemnością czytam, że coraz więcej osób ma do mnie zaufanie, jako polityka i widziałoby mnie w roli lidera. Przypomnę jednak, że w takich czasach najważniejszy jest zespół i każdy powinien swoje osobiste ambicje odłożyć obok. Ten, który tworzymy w Platformie jest bardzo. Staramy się wspólnie pracować i tak będziemy dalej robić – powiedział Borys Budka.

Poseł PO zapytany o słowa Grzegorza Schetyny, który stwierdził, że "nadchodzi gorąca polityczna jesień" stwierdził, że chodzi o to, co dzieje się obecnie w obozie władzy. - Jeżeli prezydent Andrzej Duda najpierw wetuje ustawy, a później powierza kierowanie tymi pracami profesorowi Michałowi Królikowskiemu, to widać, że szykuje się gorący okres w polityce. Przypomnę, że profesor Królikowski był wiceministrem w rządzie PO, a jego projekt  reformy procesu karnego Zbigniew Ziobro wyrzucił do kosza. Jest to, więc jawny policzek w stronę Ministra Sprawiedliwości i swoiste wypowiedzenie wojny. Walka w PiSie będzie przybierała na sile – dodał Budka.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Borys Budka (poseł PO)

Data emisji: 21.08.2017

Godzina emisji: 8.15

koz

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Jakubiak: rządy Andrzeja Dudy oceniam na cztery

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 08:25
- Najbliższe trzy lata będą ciężkie dla prezydenta Andrzeja Dudy - ocenił na antenie Jedynki poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak.
rozwiń zwiń