Elżbieta Rafalska: rodzice liczą na "500+"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 08:27
- Od początku sierpnia rodzice złożyli już ponad 1,5 mln wniosków o świadczenie "500+", w tym przeszło 437 tys. online - mówi w "Sygnałach dnia" szefowa MRPiPS. 
Audio
  • Elżbieta Rafalska o programie "Rodzina 500+" (Sygnały dnia/Jedynka)

Link do pobrania materiału wideo >>>Elżbieta Rafalska w "Sygnałach Dnia"<<<

Trwa przyjmowanie wniosków o "500+" na nowy okres świadczeniowy. Złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje ciągłość wypłat. Wnioski przyjmowane są w urzędach, można je także składać online, np. przez bankowość elektroniczną, lub za pośrednictwem poczty. 

Elżbieta Rafalska ocenia, że rodzice liczą na "500+" i bardzo chcieliby, aby nie było przerwy w wypłatach świadczenia. - Stąd tak duża liczba złożonych wniosków - podkreśla. - Należy także pamiętać, że jeden wniosek często oznacza wypłatę kilku świadczeń, na przykład na trójkę czy czwórkę dzieci - dodaje gość Jedynki. 

Minister rodziny, w związku z tym, że w ostatnich dniach sierpnia lawinowo wzrasta liczba przyjmowanych wniosków, przypomina, że można je składać także we wrześniu i październiku. - Świadczenie nam nie przepadnie. Dostaniemy je z wyrównaniem - zaznacza. 

Rozmówczyni Wojciecha Dąbrowskiego informuje, że mimo tego, iż przy składaniu wniosków o świadczenie "500+", dominująca jest "droga papierowa", to coraz więcej osób składa wnioski przez internet. - W 2018 roku wnioski internetowe będzie można wysyłać wcześniej - od 1 lipca. Pozostałe nadal będzie można składać dopiero od 1 sierpnia - dodaje.

Elżbieta Rafalska mówiła także, co zmieniło się w programie "Rodzina 500+". Oceniła też, czy świadczenie to nadal wpływa na wzrost liczby urodzeń w Polsce. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Elżbieta Rafalska (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)

Data emisji: 30.08.2017

Godzina emisji: 7.42

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: założenia programu "500+" pozostaną bez zmian

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 09:30
- Od momentu, w którym możemy powiedzieć, że jest pewien wpływ programu "500+" a więc od listopada 2016 roku, każdy miesiąc, a tego od wielu lat nie było, charakteryzował się wzrostem liczby urodzeń dzieci - mówi w "Sygnałach dnia" szefowa MRPiPS.
rozwiń zwiń